Barča Bystřičanová mistryní ČR v českém rekordu !

18.09.2020 06:43

Na stadiónu v Třinci proběhlo o víkendu  Mistrovství České republiky žactva. Individuálně se na něm představilo 15 našich atletů a další 3 potom ve štafetách. A výsledky prostě výborné!! Určitě musíme začít fantastickým výkonem Barči Bystřičanové na 1500 m překážek. Barča od startu do cíle udávala tempo, vzdalovala se soupeřkám a bylo z toho vylepšení osmnáct let starého českého rekordu !! Čas 5:03.64 min. znamenal samozřejmě zlatou medaili. Výborně běžela na této trati i Kája Vilčková, která přes zdravotní problémy, doběhla na 8.místě ve svém druhém nejlepším čase 5:28.52 min. O další medaili a to stříbrnou se postaral v chůzi na 3000 m Vojta Novák v osobním rekordu 16:20.28 min. a osobní maximum si vylepšil i šestý Šimon Václavík na 19:03.49 min. Ve startovním poli patnácti děvčat jsme měli dokonce šestinásobné zastoupení a nejlépe si vedla Anna Výmolová, která došla šestá, těsně za osobákem 17:13.21 min. Viky Bartoňová byla osmá za 17:34.53 min, devátá Eliška Kokořová 18:10.92 min. (obě osobák), desátá Hana Maštalířová 18:16.68 min, jedenáctá Nikola Boboková 18:19.35 min a dvanáctá Míša Boboková opět osobák 18:47.98 min. V rozběhu na 300 m doběhla třetí Terka Kubajurová 41.55 s a patří jí výborné desáté místo v ČR. Na 800 m finišovala Anna Václavíková v rozběhu na 4.místě těsně za osobákem 2:22.79 min. a celkově to je 13.příčka. Na 1500 m vybojovala Aneta Zahradníková 14.místo za čas 5:27.11 min. a stejnou pozici obsadil Kuba Škapa na 1500 m překážek v osobáku 4:58.02 min. V neděli přidal Kuba Jányš 13.místo na 3000 m 10:534.83 min. Na závěr vybojovala 15.místo štafeta děvčat 4x300 m ve složení Kuřilová, Bystřičanová, Výmolová, Kubajurová v čase 3:55.52 min. Druhá naše štafeta doběhla na 25.místě a ve složení Kolčářová, Bartoňová, Václavíková, Hájková zaběhla 3:01.84 min. Všem velká gratulace a poděkování za výbornou reprezentaci!