Petra Pavlásková je mistryní republiky !

15.02.2015 19:27

V pražské hale ve Stromovce proběhlo o víkendu halové Mistrovství České republiky dorostu a juniorů. S vystoupením osmičky našich atletů můžeme být nadmíru spokojeni. O největší úspěch se postarala mezi dorostenkami Petra Pavlásková. Po sobotním rozběhu, který s přehledem ovládla v nejlepším čase 2:19.97 minuty, nastupovala do nedělního finále v roli jedné z favoritek. Hned od startu šla Petra do čela a ostrým tempem roztrhala startovní pole. Prvních 200 m za 30.4 s, čtyřstovka za 65.2 s, což nebyla žádná ze soupeřek schopna akceptovat a Petra běžela se značným náskokem. V průběhu třetího kola však tempo neudržela a při náběhu do posledního kola se před ni dostala P.Herzogová ze Zlína.  Petra ovšem její nástup zachytila a v cílové rovince se kolem soupeřky přehnala a vybojovala titul dorostenecké mistryně České republiky. Navíc v novém oddílovém rekordu 2:15.97 min. V této disciplíně startovala také Kateřina Krtková, která však vypadla v rozběhu a celkově skončila na 23.místě v čase 2:33.49 min. Finálovou účast jsme měli na 800 m také v juniorkách, když se do finále z rozběhů probojovala časem 2:20.78 minuty Kateřina Siebeltová a ve finále si potom doběhla pro 7.místo. Natálie Závorková předvedla v rozběhu velice dobrý výkon, ovšem třetí místo a čas 2:22.72 minuty na finále nestačil. V sobotu startovala trojice našich na 3000 m. Mezi juniorkami Veronika Siebeltová opět vylepšila oddílový rekord na 10:53.35 minuty a doběhla na 11.místě. O poznání lépe si vedl mezi dorostenci Sergej Tkach, který až do posledního okruhu bojoval o medaili a na konec z toho bylo výborné páté místo v osobním rekordu 9:27.50 minuty. Také Daniel Raška si mezi juniory vylepšil osobní rekord na 9:48.67 minuty, což stačilo na 15.místo. V neděli se opět trojice představila na 1500 m. Nejlépe si vedl Sergej Tkach, který doběhl na 8.místě v čase 4:29.69 min. Natálie Závorková dokázala vylepšit oddílový rekord na 4:54.17 minuty a doběhla desátá, Veronika Siebeltová byla o dvě příčky za ní časem 4:59.01 min. Desáté místo v republice vybojovala mezi dorostenkami také Soňa Lisníková a to v trojskoku výkonem 10.12 m. Petře Pavláskové blahopřejeme k zisku titulu mistra ČR a všem děkujeme za výbornou reprezentaci oddílu.