Májové závody opět s obrovskou účastí

02.05.2015 07:15

Přes nepříznivé počasí, chlad a občasný déšť, se na Májových závodech sešlo 508 mladých závodníků, kteří absolvovali 1369 startů ! Nejpočetnější byl tradičně závod na 60 m, který byl připraven pro všechny kategorie od nejmenších capartů až po dorost. Běželo se 75 rozběhů a nejkratší trať si vyzkoušelo 467 sprinterů! Další discplíny již měly vždy pouze některé kategorie, přesto například do dálky skákalo 349 dětí, míčkem házelo 241 dětí, dalších 243 startů měli mladí závodních na tratích 300, 600 či 800 m, na konci časového pořadu běželo 21 štafet přípravek závod na 4x 60 m. Pro nejlepší v každé discplíně byly připraveny originální medaile, sladká odměna a mezi všemi se na závěr losovala tombola. A výborně si vedli také naši závodníci, kteří v této obrovské konkurenci vybojovali osmnáct vítězství a přidali deset druhých a patnáct třetích míst. Mezi benjamínky vyhrála Barbora Klechová 60 m i skok z místa, její bratr Richard vyhrál 60 m. V přípravce zvítězila Julie Hrčková na 60 m 10.30 s a Jan Klimas v dálce 3.40 m.  Dvě vítězství si v předžačkách připsala Anna Cagašová a to na 600 m za výborný čas 1:52.41 min a v hodu míčkem za výkon 33.59 m. Velice úspěšné bylo mladší žactvo. Daniela Jurečková vyhrála 60 m za 8.78 s a Radka Eltnerová míček výkonem 46.74 m. Mezi chlapci vyhrál Thomas Hlavačka dálku 4.63 m a 300 m 43.48 s. Marek Špok vyhrál výšku. Stejnou disciplínu ovládla ve starším žactvu Adéla Lojkásková výkonem 1.56 m a Patrik Lučan. Tomáš Szymala zvítězil na 60 m za solidních 7.95 s. Dvě vítězství do sbírky přidaly dorostenky, když Kateřina Šprochová vyhrála 60 m za 8.54 s a Petra Pavlásková 800 m za 2:24.85 min. Dorostence na této trati vyhrál Sergej Tkach za solidních 2:06.60 min. Všem našim blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci a pořadatelům za dobře odvedenou práci. Kompletní výsledky jsou přiloženy Májové závody 2015 výsledky.xls (223,5 kB)