Krajský přebor žactva

13.01.2019 19:42

Ostravská atletická hala zažila zatěžkávací zkoušku. V neděli se konalo otevřené krajské mistrovství žactva a sešlo se téměř osm stovek mladých atletů, kteří absolvovali více  než 1700 startů! A výborně si vedla i třicítka našich mladých atletických nadějí. Ti totiž dokázali vybojovat osm zlatých, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile. Největší hvězdou naší vypravy se stala starší žačka Anna Cagašová, která vyhrála běh na 60 m za 8.07 s, běh na 150 m v čase 19.09 s a přemožitelku nenašla ani v dálce, kde posledním pokusem doskočila na výborných 5.26 m.  Viktorie Ťahanová vyhrála závod na 800 m v čase 2:27.69 min a stříbrem ji doplnila Karolína Vilčková 2:30.55 min. Na osmistovce přidali dvě medaile i starší žáci. Ondřej Pavelek stříbro za osobní rekord 2:09.75 minuty a Vojta Pavelek bronz za 2:11.56 minuty, což byl opět osobák. Stejnou medailovou bilanci si z Ostravy veze i mladší žactvo. Dvě zlata vybojovala Tereza Kubajurová, která ovládla běhy na 60 m za 8.30 s a na 300 m za 44.52 s.Barča Bystřičanová vyhrála závod na 1500 m v čase 5:42.25 minuty a Pavel Ebr nenašel přemožitele ve výšce, když zdolal 1.31 m. Stříbrnou medaili si na krk pověsila Anna Václavíková za 800 m v čase 2:41.41 minuty a Markéta Polášková za vrh koulí. dvoukilové náčiní poslala do vzdálenosti 8.74 m. Medailovou sbírku uzavřel Jakub Jányš na 1500 m, který za čas 5:25.88 minuty bral bronz. I ostatní naši předváděli výborné výkony, například Dominik Göttlicher ve vrhu koulí vylepšil halový oddílový rekord starších žáků na 12.12 m, ovšem v nabité konkurenci to stačilo na 4.místo. Všem blahopřejeme a opět děkujeme za výbornou reprezentaci.