Klára Ningerová do finále, štafeta sedmá

27.07.2019 23:49

V Brně v sobotu pokračoval republikový šampionát dospělých. Zatímco v pátek atleti bojovali ve velkém vedru, tak dnes se potýkali s drobným deštěm, nárazovým větrem a teplota klesla o 15°C. Z našich se jako první představila Klára Ningerová v trojskoku. Dorostenecká mistryně republiky byla nejmladší v celém startovním poli a dokázala se probojovat do užšího finále. Výkonem 11.52 m jí patří osmá příčka mezi ženami. Na startu závodu na 3000 m překážek byla Kateřina Krtková, které závod nevyšel úplně podle představ a doběhla na devátém místě v čase 12:43.03 min. Přesto už samotná nominace na mistrovství je obrovský úspěch. Sedmou příčku v České republice si vyběhla časem 4:14.04 minuty štafeta 4x 400 m, která běžela ve složení Eliška Kopcová, Klára Ningerová, Amálie Mynářová a Kateřina Krtková. Všem holkám gratulujeme.