Juniorky odletěly reprezentovat do Španělska

28.01.2015 08:30

Ve čtvrtek 29. ledna odletěla výprava našich běžkyň do Španělska na Pohár mistrů evropských zemí v přespolním běhu. V městečku Guadalajara nedaleko Madridu se v neděli postaví na start vedle nejlepších závodnic z celé Evropy k závodu juniorek Veronika Siebeltová, Kateřina Siebeltová, Natálie Závorková a Iveta Rašková. Čeká na ně členitá trať, dlouhá čtyři kilometry. Jedná se o další skvělou reprezentaci Frýdku-Místku a našeho oddílu. Na Pohár mistrů evropských zemí se děvčata probojovala na loňském Mistrovství České republiky v přespolním běhu, kde doběhla Veronika pátá, Kateřina osmá a Natálie dvanáctá. Sice to bylo bez medaile, ale v součtu výsledků tří závodnic to náš oddíl vyneslo na první místo a to dává právo reprezentovat Českou republiku. Na Poháru mistrů ovšem bodují čtyři závodnice, takže tři juniorky doplnila dorostenka Iveta Rašková. Držíme palce a přejeme co nejlepší výsledek, o němž budeme ihned informovat. Ovšem již samotný postup mezi evropskou elitu je obrovský úspěch.