Hrádek s nepřízní počasí

22.04.2017 21:12

Nepřiznivé počasí, zima a občasný déšť i s nějakou tou sněhovou vločkou, přivítal běžce na Běhu Hrádkem. Přesto se sešlo více než 360 běžců z Polska, Slovenska a Česka. Odhadnout, kdo měl největší výpravu není zase tak těžké. Do Hrádku totiž dorazilo 117 běžců, kteří reprezentovali náš oddíl ! A reprezentovali ho skvěle, když vybojovali 9 vítězství, 10 druhých a 7 třetích míst. V mládežnických kategoriích se o vítězství postarali Viktorie Bartoňová v minipřípravce, Jan Klimas v přípravce, v mladším žactvu Anna Cagašová a Ondra Pavelek. Závod staršího žactva ovládli Anna Zemaníková a Patrik Stankov a mezi dorostenkami byla nejlepší Eliška Kopcová. Druhá místa přidali Míša Münsterová mezi nejmladšími dětmi, Tereza Kubajurová v přípravce, mladší žákyně Viktorie Ťahanová, ve starším žactvu Klára Ningerová a Marek Špok, v dorostu Tereza Kotásková a Matěj Veselý. Bronzovou medaili za třetí místo si na krk pověsili mezi úplně nejmladšími Izabela Holubčíková, v benjamíncích Johanka Münsterová a Ondra Mynarz, v minipřípravce Ellen Burkovičová, v přípravce Anna Václavíková a v mladším žactvu David Bednář. Závod juniorek, které již běžely společně se ženami 3,7 km, ovládla Iveta Rašková před Petrou Pavláskovou. Mezi ženami se potom prosadila na 2.místo Veronika Siebeltová. Na juniory čekalo 8 km a závod jasně vyhrál Jan Tesarčík a třetí doběhl Zdeněk Martinák. Mezi muži se na stejné trati prosadil na druhé místo Jan Zemaník. Medailistům blahopřejeme a všem ostatním děkujeme, že přes nevlídné počasí jeli reprezentovat náš oddíl.