Hodnocení halové sezóny

07.03.2014 17:24

Halová sezóna je za námi a je proto čas hodnotit. A hodnocení je vcelku radostné. Sice nám letos chybí titul halového mistra ČR, ale čtyři medaile a dalších deset finálových umístění z mistrovství České republiky je pro náš oddíl výsledek opět velice dobrý. A to je třeba dodat, že některá naše horká želízka v ohni se potýkala se zdravotními problémy. Nejlépe si letos vedli chodci, kteří získali tři medaile a ještě čtyři finálová umístění. Další chodeckou, tentokrát stříbrnou medaili přidala do své sbírky již juniorka Veronika Siebeltová, její sestra Kateřina vybojovala bronz a první medaili, a to bronzovou, získala v dorostu Monika Čaganová. Do nejlepší osmičky chodců v republice se vešly hned tři naše žákyně - na páté místo se prosadila Julie Rampírová, která je velkým příslibem pro letní mistrovství, hned za ní došla dosud mladší žákyně Táňa Barvíková a finálovou osmičku uzavírá v žačkách Denisa Pánková a v žácích Lukáš Skotnica. Z běžců se na stupně vítězů prosadil stříbrem Jan Tesarčík na 3000 m a přidal páté místo na 1500 m. Smolné, ale přesto vynikající čtvrté místo vybojovala Petra Pavlásková na 1500 m, která spíše než se soupeřkami bojovala se svou nemocí. Do konečného výčtu už nám schází pouze půlkařky, tedy běžkyně na 800 m. Tam se do finále ve dvou kategoriích prosadily vždy hned dvě běžkyně. Mezi dorostenkami stále se lepšící Iveta Rašková na páté místo a za ní na místě šestém doběhla  loňská žákovská mistryně na této trati Helena Benčová. V juniorkách se prosadily opět sestry Siebeltovy, Veronika na páté a Kateřina na sedmé místo. Věříme, že krosová a dráhová sezóna dopadne ještě lépe a medailí i finálových výsledků bude ještě více. Samozřejmě o to se musí zasloužit hlavně samotní závodníci svou tréninkovou pílí a odpovědností v přípravě.