Hodně vydařená Bratislava

28.01.2017 20:55

V hlavním městě Slovenska Bratislavě se konal halový atletický mítink Olympijské naděje. Startovali na něm mladí atleti z Rakouska, Maďarska, Slovinska, Polska, Slovenska a České republiky. Desítka našich si vedla výborně, když konečná bilance byla pět vítězství, tři druhá a jedno třetí místo. Navíc se čtyřikrát měnily historické oddílové tabulky. O dvě vítězství a oddílové rekordy se zasloužila mladší žačka Anna Cagašová, která zaběhla 500 m za 1:20.93 minuty a 600 m za 1:39.80 min. Na stejných tratích si vedl skvěle také starší žák Thomas Hlavačka. Na obou vylepšil oddílový rekord, kratší vyhrál za 1:12.90 min. a na delší byl druhý v čase 1:30.23 min. Výborně si vedli naši běžci na 800 m. Juniorky vyhrála Iveta Rašková za 2:18.54 min, v žákyních byla nejlepší Anna Zemaníková 2:25.05 min., v dorostenkách druhá Eliška Kopcová 2:23.85 mi. Čtvrtá místa přidala mladší žačka Viktorie Ťahanová 2:37.89 min a starší žák Patrik Stankov v osobáku 2:18.60 min. Druhé místo vybojovala Katka Krtková mezi juniorkami na 1500 m v osobáku 5:00.04 minuty. Čtvrtá mezi dorostenkami doběhla na této trati Tereza Kotásková za 5:17.63 minuty, což znamená osobní rekord. Do úplného výčtu chybí třetí místo Daniely Jurečková mezi žačkami v dálce za 4.61 m a sedmé na 60 m v čase 8.55 s. Všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.