Naši skvěle na Evropských atletických hrách mládeže

09.09.2015 21:47

Na jubilejním 10.ročníku Evropských atletických her mládeže v Brně bojovalo po dva dny přes 1300 mladých atletů ve věku 11-15 let ze třinácti zemí Evropy o cenné medaile. V obrovské konkurenci závodníků z Anglie, Itále, Španělska, Slovenska, Slovinska, Ukrajiny, Rumunska, Bulharska, Maďarska, Polska, Litvy, Malty a celé České republiky si skvěle vedli naši mladí atleti. Vybojovali rekordních osm medalí, z toho dvě zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové, vylepšili si desítky osobních rekordů a dvakrát se posunovaly hranice oddílového rekordu. Zlato vybojovala v běhu na 600 m Anna Cagašová, která nedala soupeřkám žádnou šanci a mezi stovkou běžkyň suverénně zvítězila ve skvělém čase 1:44.26 minuty, což znamená nový oddílový rekord. Stejný závod chlapců ovládla dvojčata Vojtěch a Ondřej Pavelkovi. Nakonec byl lepší prvně jmenovaný za 1:48.87, Ondra si doběhl pro stříbro za 1:49.83 min. Stříbrnou medaili do naší bohaté sbírky přidal Thomas Hlavačka (2003) v běhu na 800 m, když se po skvělém finiši posunul v cílové rovince ze šestého až na druhé místo a výrazně si vylepšil osobní rekord na 2:26.97 min. Naprosto nečekané stříbro si na krk pověsila Mojisola Akerele ve výšce dvanáctiletých, která si vylepšila osobní rekord o patnáct centimetrů !! na 1.45 m. Anna Cagašová prokázala svou všestrannost a prosadila se také v dálce, kde za osobní rekord 4.45 m brala stříbro. O dvě bronzové medaile se postarala děvčata ročníku 2001. Adéla Lojkásková zdolala ve skoku vysokém výborných 1.65 m, což stačilo na třetí místo a Eliška Kopcová zvládla na jedničku závod na 1500 m, když si vylepšila osobní rekord na 5:04.10 minuty. Když k medailovým úspěchům přidáme i dalších devatenáct finálových umístění, jedná se opravdu o fantastickou bilanci. Našim mladým atletům děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu a blahopřejeme k předvedeným výkonům!