Druhý den nám přinesl dvě zlaté !

06.09.2016 22:50

Na brněnském stadiónu pokračovaly druhým dnem Evropské atletické hry mládeže. Našim barvám přinesl dvě zlaté medaile. Postarali se o ně běžci na 800 m. Mezi chlapci ročníku 2003 zvítězil po skvělém, taktickém výkonu Thomas Hlavačka. Nenechal se zlákat ostrým tempem soupeřů z Kypru a Maďarska, po polovině trati jejich náskok zlikvidoval a s obrovským náskokem zvítězil ve vynikajícím čase 2:09.92 min. Stejnou trať suverénně ovládla mezi děvčaty ročníku 2004 Anna Cagašová, která pro změnu určovala tempo závodu od startu do cíle a se zlata se radovala v čase 2:25.98 min. Pouhé dvě setiny dělily od medaile Danielu Jurečkovou ve finále na 60 m, když skončila pátá za 8.34 s, stejně tak pátý skončil ve výšce ročníku 2005 Jakub Škapa. O medaili přišel pouze horšími pokusy, které potřeboval ke zdolání výšky 1.26 m. Výborně si vedli běžci na 1500 m - Eliška Kopcová doběhla šestá v osobním rekordu 4:57.69 min a Patrik Stankov sedmý rovněž v osobáku 4:47.95 min. Stejně tak byl sedmý ve finále na 60 m Thomas Hlavačka, kterému bohužel hrubě nevyšel start. Vše si ovšem vynahradil v rozběhu na 150 m, kde dosáhl nejlepšího času 18.08 s, vylepšil oddílový rekord a zítra bude bojovat o další medaili. Do zítřejšího finále na 60 m i v dálce se probojovala Anna Cagašová. Pochvalu ovšem zaslouží také všichni ostatní.