Dorost a junioři v Třinci

30.08.2020 19:13

Na třineckém stadiónu proběhlo druhé kolo Moravskoslezské soutěže družstev dorostu a juniorů. Hodně závodníků nedorazilo tak se našim týmům toto kolo moc nevydařilo. Nejlépe si vedly dorostenky, které skončily na velice dobrém pátém místě. Desáté skončily juniorky a až dvanáctí dorostenci i junioři. V průběžném pořadí soutěží si dorostenky udržely páté místo, ovšem pro ostatní družstva to znamená pád v pořadí. Nejvíce u dorostenců, kteří ztratili lichotivou osmou příčku a propadli se na 11 místo. Individuálně se bodově prosadila v dorostenkách Viky Ťahanová, která vyhrála 2000 m překážek za 7:49.34 min, druhé doběhly na 800 m Anna Cagašová v letošním maximu 2:16.63 min a na 1500 m Klára Ningerová v osobáku 5:21.21 min. Dařilo se vrhačkám, když Kristýna Bizoňová vylepšila oddílák v oštěpu na 36.46 min. a skončila třetí. V kouli byla čtvrtá Eliška Skotnicová 10.83 a pátá Lucka Krasulová 10.74 m. Lucka byla ještě pátá v disku 2898 m a osmá v kladivu 26.67 m. V juniorkách získala nejvíce bodů Magda Žurovcová čtvrtým místem na 3000 m. Mezi dorostenci se bodově prosadil Robin Dorotík na 400 m za 53.27 s a na 1500 m Jirka Pavelek a Vojta Pavelek. Mezi juniory se dařilo Nikolasovi Prokopovi, když doběhl čtvrtý na 100 m za 11.28 s  a devátý na 200 m 23.01 s. O výborný výkon se postarala mimo soutěž běžící Katka Krtková, která zvládla 2000 m překážek za výborných 7:11.17 min. Všem co dorazili poděkování.