Desítka na dráze s rekordem Veroniky Siebeltové

07.10.2015 20:40

Slunečné, ale chladné počasí přivítalo běžce na 33.ročníku Slezanské desítky. Na našem stadiónu se sešly více než tři stovky běžců všech věkových kategorií. Jako první vyrazili na trať 150 m ti nejmenší, ostatní mládežnické kategorie čekalo 300 m a na dospělé potom 10 km. Celkem běželo 250 dětí a desetikilometrovou trať si vyzkoušelo 53 běžců. V tomto početném startovním poli si vedli velice dobře naši, když vybojovali šest vítězství, devět druhých a dvanáct třetích míst. Vítězství vybojovala Anna Cagašová ve výborném čase 44.6 s, čímž opět posunula oddílový rekord předžaček. Těsně za nejlepšími oddílovými časy (2 resp. 3 desetiny sekundy) zůstaly dorostenka Iveta Rašková časem 42.0 s a juniorka Kateřina Siebeltová 42.4 s. Další vítězství přidala ve starších žačkách Adéla Lojkásková v osobním rekordu 42.7 s. Mezi chlapci se na nejvyšší stupínek postavil mladší žák Thomas Hlavačka v čase 42.2 s a dorostenec Sergej Tkach za 38.8 s. Skvělým způsobem si vedla v závodě na 10000 m Veronika Siebeltová, která zvítězila mezi ženami v novém oddílovém rekordu 40:35.1 minuty. Třetím místem ji doplnila Kateřina Siebeltová a stejné pořadí brala mezi ženami nad 35 let Klára Maštalířová. Všem našim blahopřejeme. Kompletní výsledky jsou přiloženy Slezanská desítka 2015 výsledky.xls (73 kB)