Čtyři zlaté z Olomouce

28.09.2020 18:00

Skvěle si vedla skupinka našich atletů na Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva v Olomouci. Za chladného, deštivého počasí vybojovala dvanáctka našich čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili. K tomu dvě čtvrtá, dvě pátá, tři šestá a jedno osmé místo a padl jeden oddílový rekord. Prostě výborné výkony. Terka Kubajurová si pověsila na krk dvě medaile. Vyhrála běh na 300 m za 41.83 s a přemožitelku nenašla ani v hodu míčkem 55.16 m. Anička Václavíková vyhrála běh na 1500 m ve výborném čase 5:05.08 min. Kuba Jányš byl na stejné trati stříbrný v osobáku 4:57.60 min. O zlatou tečku se postarala štafeta děvčat 4x 60 m ve složení Tereza Kubajurová, Nela Kolčářová, Anna Václavíková a Rozálie Bojková. Navíc časem 31.60 s výrazně vylepšila oddílové maximum. Čtvrtá místa získali půlkaři. Vojta Šelong zvládl 800 m za 2:26.61 min a Viky Bartoňová za 2:34.77 min. Pátý byl Tom Hraško v míčku 53.33 m a Nela Kolčářová na 300 m 45.61 s. Nela přidala šesté místo v dálce 4.53 m. Stejné umístění brala také Róza Bojková na 300 m v osobáku 45.96 s a Kája Brázdilová v kouli za 10.20 m. Osmou příčku přidal Tom Hraško v oštěpu za 28.00 m. Všem našim mladým atletům velká gratulace.