Chladný, ale vydařený Slezanský kros

18.03.2017 17:21

Běžecká sezóna v našem okrese byla zahájena. V sobotním dopoledni se v areálu našeho stadiónu sešlo 415 běžců všech věkových kategorií, aby zápolili na 17.ročníku Slezanského krosu. Bohužel se naplnila předpověď meteorologů a tak na všechny čekalo chladné, větrné a občas i deštivé počasí. To ale prostě ke krosům patří a tak se urputně bojovalo od nejmenších dětí až po veterány. Naši mladí závodníci v konkurenci téměř 350 běžců z celého kraje, vybojovali pět zlatých, pět stříbrných a šest bronzových medailí. Na nejvyšší stupínek se postavili Ondřej Mynarz mezi benjamínkami, v minipřípravce Viktorie Bartoňová, v mladším žactvu Anna Cagašová a Ondřej Pavelek a ve starších žácích Patrik Stankov. Stříbro přidala Míša Kubinová (minipřípravka), Jan Klimas (přípravka), Viktorie Ťahanová (mladší), Thomas Hlavačka (starší) a Eliška Kopcová v dorostu. No a konečně medaili za třetí místo brala Sabina Jurošová (benjamínci), Ellen Burkovičová (minipřípravka), Julie Hrčková (přípravka), Anna Zemaníková (starší žactvo) a v dorostu Tereza Kotásková a Marek Spilka. Po mládeže vyrazilo na 4 okruhy 27 žen a dvojnásobná porce čekala na muže, který vystartovalo 46. Nejlépe si mezi ženami vedla Aneta Chelbíková z Jablunkova, druhá doběhla Veronika Siebeltová a třetí Iveta Rašková. V ženách nad 35 let vyhrála Petra Pastorová z Ostravy, před naší Monikou Tkáčovou. V mužích vyhrál René Sasyn z Jablunkova. I zde nám patřilo druhé místo, o které se postaral Jan Tesarčík. Všem blahopřejeme. Kompletní výsledky jso přiloženy Slezansky kros 2017 výsledky.xls (88576)