Bojničky v režii našich běžců

21.04.2018 20:32

Za nádherného, slunečného počasí se konal ve slovenských Bojničkách 31.ročník Jarního běhu. Na startu byli běžci ze Slovenska, Maďarska, Keni a naše sedmnáctičlenná výprava. Ta si vedla přímo skvěle, když vybojovala 12 medailí a vylepšila 2 traťové rekordy. Jako první vyrazil do bojů v přípravce Kuba Jányš a na trati 400 m také jasně první doběhl. Mezi děvčaty jsme na stejné trati měli trojnásobné zastoupení a holky před sebe nepustily nikoho- Zvítězila Tereza Kubajurová před Annou Václavíkovou a Viky Bartoňovou. V mladších žákyních startovala z naich pouze Kája Vilčková a od startu bylo jasné, kdo na trati 600 m vyhraje - čas 1:54 min. Starší žáci už běželi 800 m a s obrovským náskokem vyhrál Thomas Hlavačka, navíc vylepšil traťový rekord na 2:05 min. Šestý doběhl Jirka Pavelek 2:21 min. a sedmý Ondra Pavelek 2:26 min. Starší žákyně se rozhodly opět obsadit stupně vítězů kompletně. Vyhrála Anna Cagašová a rekordní čas posunula na 2:21 min. Za ní finišovala Viky Ťahanová 2:30 a Klára Ningerová 2:33 min. Závod dorostenek na 1500 m se stal kořiští Elišky Kopcové, která trať zvládla za 5:30 minuty a mezi dorostenci vybojovali na stejné trati 2.místo Patrik Stankov 4:22 min a 4.místo Marek Spilka 4:43 min. Potom již vyrazilo na 5 km 25 žen a 74 mužů. Mezi ženami vybojovala Verča Siebeltová druhé místo za 19:25 minuty Katka Krtková byla čtvrtá 22:17 min. Mezi muži doběhl Jan Tesarčík na 8.místě za 18:03 minuty. Obě kategorie ovládli běžci z Keni. Všem našim blahopřejeme a velký dík za skvělou reprezentaci !