Běžecká sezóna na dráze zakončena

17.10.2019 05:48

Za celkem příjemného, i když větrného počasí, proběhl 15.ročník Frýdecké míle. S atletickou sezónou na dráze se přišlo rozloučit 169 mladých závodníků a 58 dospělých. Dvě nejmladší kategorie čekalo jedno kolečko stadiónu. Nejlépe se čtyřista metry vypořádali u benjamínků Míša Münsterová a Toník Míček. V minipřípravce zvítězil Ondra Mynarz a Johanka Münsterová doběhla druhá. Všechny ostatní kategorie již běžely 1 míli - 4 kola a k tomu 9,34 m. Mezi děvčaty z přípravky zvítězila Viky Bartoňová, mezi kluky byl druhý Tobiáš Garčic. V mladším žactvu dominovali Barča Bystřičanová a Jan Klimas, ve starších žákyních nedala nikomu šanci Anna Cagašová, která zaběhla vůbec nejrychlejší čas ženských kategorií 5:39.8 min. Z našich starších žáků byl nejlepší Vojta Pavelek na 3.místě. Dorost se stal kořistí Kláry Ningerové a Patrika Stankova. Po vyhlášení nejlepších a losování tomboly mládeže, vyběhlo na trať  1 míle 20 žen. Zvítězila Katka Krtková 5:52.3 min., před Veronikou Siebeltovou 5:55.7 min. Ve dvou bězích mužů se naši neprosadili, zvítězil Martin Čmelík z Hranic v čase 4:43.0 min. Kompletní výsledky jsou přiloženy - Frýdecká míle 2019 výsledky.xlsx (24528)