Hornická desítka

ZÁVOD MÍLAŘŮ 2013

03.11.2013 20:44
V Závodě mílařů startovalo 225 běžců, z toho 102 mužů a 123 žen. Čekal na ně jeden okruh dlouhý 3333 m. Mezi muži zvítězil Adam Gaura z Třince a mezi ženami domácí Petra Pavlásková. Kompletní výsledky přiloženy 3km_MUZI.pdf (63,1 kB) 3km_ZENY.pdf (67,9 kB). Fotografie zde https://atletikafm.rajce.idnes.cz/Hornicka_desitka_2013_Zavod_milaru/

ZÁVODY MLÁDEŽE 2013

03.11.2013 20:23
V závodech mládeže startovalo neuvěřitelných 969 dětí ve dvanácti věkových kategoriích. Pro nejlepší byly připraveny krásné ceny, prvních 23 běžců v každé kategorii obdrželo medaili, losovala se bohatá tombola. Kompletní výsledky mládeže jsou přiloženy H 10 2013 vysledky mladez.xls (198,5 kB)Fotografie zde https://atletikafm.rajce.idnes.cz/Hornicka_desitka_2013_Zavody_mladeze/

BĚH PRO ZDRAVÍ 2013

03.11.2013 13:01
V Běhu pro zdraví s Revírní bratsrkou pokladnou na 1000 m startovalo celkem 733 běžců a další se přidali spontánně a běželi i bez kartiček! Prvních 600 běžců obdrželo pozornost od RBP a tričko s emblémem běhu, mezi všemi se potom losovala tombola s krásnými cenami. Fotografie zde https://atletikafm.rajce.idnes.cz/Hornicka_desitka_2013_Beh_pro_zdravi/

Počty účastníků Hornické desítky 2013

03.11.2013 12:59
CELKEM 2651 STARTUJÍCÍCH - Závody mládeže 969 běžců, Běh pro zdraví 733 běžců, Závod mílařů 225 běžců, Závod na 10 km 724 běžců.

Sponzorské zajištění Hornické desítky

18.10.2013 07:33
Určitě se musíme zmínit o těch, bez jejichž podpory by akce vlastně vůbec nemohla proběhnout. Vše se podařilo opět finančně zajistit tak, aby běžci byli maximálně spokojeni. Generálním sponzorem je Moravskoslezský kraj, závod se koná pod záštitou a za významné podpory statutárního města Frýdek-Místek a svým dílem ještě přispěl také dlouholetý generální sponzor OKD, a.s. Důl Paskov. Záštitu nad Během pro zdraví má tradičně Revírní bratrská pokladna. Na zajištění se podílí rovněž další sponzoři - firmy se sportovním vybavením Newline, New Balance, Asics, dále Frýdecká skládka, Sportplex, A-TEC servis, s.r.o., Euroregion Beskydy a mnozí další. Všem samozřejmě jménem běžců děkujeme za podporu.

Počet účastníků Hornické desítky 2012

26.11.2012 12:41
CELKEM 2228 BĚŽCŮ - Závod na 10 km - 686, Závod mílařů - 196, Závody mládeže - 832, Běh pro zdraví - 514

Výsledky 27.ročníku Hornické desítky

26.11.2012 12:40
Závod 10 km muži hornicka 10 muzi.pdf (525,4 kB) Závod 10 km ženy hornicka 10 zeny.pdf (186,8 kB) Závod mílaři Hornicka 10 milari.pdf (90,8 kB) Mládež H 10 mladez.xls (186,5 kB)

Fotografie z 27.ročníku Hornické desítky

26.11.2012 12:35

Televizní reportáž

26.11.2012 12:32

Závod na 10 km

04.11.2012 18:50
Vrcholem 27.ročníku Hornické desítky byl závod na 10 km. V 15 hodin poslal zástupce generálního sponzora celé akce OKD, a.s. ing Zbigniew Janowski na trať 686 běžců a tím se celkový počet účastníků letošní Hornické desítky vyšplhal na rekordních 2228 běžců! Skvělá konkurence, výborná divácká kulisa a prakticky ideální běžecké počasí vyhecovalo závodníky závodu na 10 km ke skvělým výkonům - hned 4 běžci se dostali pod hranici 30 minut. Zvítězil Keňan Elisha Kiprotich Sawe, který časem 29:17 minuty zaostal o pouhých 7 sekund za traťovým rekordem. Za ním doběhl Milan Kocourek za 29:29 minuty a třetí byl Ukrajinec Ruslan Savchuk za 29:35 minut. Čtvrtým, který časem 29:52 prolomil hranici třiceti minut, byl Jiří Homoláč. Mezi ženami se poosmé radovala olomoucká Petra Kamínková v čase 35:11...