Atletika Slezan Frýdek-Místek

Vítáme Vás na stránkách atletického oddílu Tělovýchovné jednoty Slezan Frýdek-Místek, z.s. Naší snahou je zde poskytovat našim členům, rodičům i všem případným zájemcům rychlé a přehledné informace o atletickém dění v  oddíle.  O všech akcích, které připravujeme pro naše členy i pro širokou veřejnost. Najdete zde propozice i výsledky ze závodů, stručné informace pro rodiče a pozvánky na různé akce, ale také něco z bohaté historie oddílu.

Aktuality

Sbíráme kilometry v pohybu !

02.02.2021 06:17
Projekt „Pojďte s námi do toho!“ vstupuje do druhé poloviny. Doufáme, že běháte, běžkujete nebo se jenom procházíte. Každopádně, máte ještě čas se do 15. 2. do pohybu pořádně opřít. Takže si zapisujte kilometry za chůzi a za běh zvlášť a nezapomeňte ještě zamakat!! Počítat se budou kilometry za celou rodinu, tak věříme, že náš oddíl podpoříte i touto formou. Ať v Praze vidí, jak na tom našem severovýchodě republiky makáme :-). V nejbližší době již vložíme jednoduchý formulář na vyplnění. BĚHÁME - BĚŽKUJEME - CHODÍME !!  

Švihadlová liga je v polovině

31.01.2021 05:09
Již 3.týdny bojujeme v naší Švihadlové lize a výkony jdou nahoru! Už máme 36 účastníků Extraligy a 38 borců je v 1.lize. Počet zapojených skokanů už přesáhl stovku, ovšem dnes nás osmička vypadla, protože nenahlásila již druhý týden své výkony. Jak je uvedeno v nadpisu článku, ligové soutěže jsou v polovině a potom nás čeká velké finále !! Tedy aspoň věříme, že ho budeme moci už udělat :-) Takže trénujte, hlaste výkony, prostě se připravujte na finále ligových soutěží. Vše je připraveno - odměny, ceny i zapsání do historie. Tak ať jste připraveni i vy !! :D  Průběžné tabulky soutěží přiloženy - Švihadlová liga výsledky 3.týden.pdf (107311)

Připomínáme úhradu členských příspěvků !

27.01.2021 19:09
Přestože již velká část členů úhradila členské příspěvky na letošní rok, tak těm co tak neučinili připomínáme, že úhrada má být provedena do konce ledna! Pro rok 2021 nedošlo k žádné změně v jejich výši. Všichni členové trénující na stadiónu (ročníky 2013 a starší) hradí 2000 Kč za rok. Muži a ženy trénující individuálně a účastnící se závodů 1000 Kč za rok. Ostatní členové - rozhodčí, trenéři, rodiče atd. - 400 Kč za rok.Úhradu je možno provést na účet oddílu, případně osobně na stadiónu. Benjamínci, atletika pro radost, atletika pro rodinu hradí příspěvky stejně jako v předchozích letech měsíčně a až začnou tréninky. Podrobné informace přiloženy - Příspěvky 2021.pdf (255,3 kB)

Pokračuje naše dvojičkové běhání

25.01.2021 09:50
Švihadlová liga jede naplno, určitě sbíráte nachozené a naběhané kilometry pro soutěž atletického svazu "Pojďte do toho s námi", ale můžete běhat také na stadiónu. I v dalším týdnu bude pokračovat "dvojičkové běhání" na stadiónu. Mladší žactvo v úterý a čtvrtek od 15 hodin, přípravka úterý a čtvrtek od 16.20 hodin a minipřípravka ve středu od 16.30 hodin. Kdo nemá dvojici nevadí - přidělíme :D  

Švihadlová liga vkročila do 2.týdne

24.01.2021 07:09
A jsou tady tabulky po druhém týdnu ligových soutěží Švihadlové ligy. Počet účastníků již překročil osmdesátku a 31 se dostalo do extraligy. Paráda! Červeně jsou označeni ti, kteří musí v dalším týdnu nahlásit výkon (i kdyby byl slabší), jinak budou vyřazeni. Těšíme se na další zlepšování i na nové účastníky - tak makáme ! Tabulka ligových soutěží přiložena - Švihadlová liga výsledky 2.týden.pdf (103404)  

Jubilejní 40.ročník FM běžeckého poháru!

21.01.2021 18:46
Je připraven jubilejní 40. ročník Frýdecko-místeckého běžeckého poháru. Čtyřicet let je dost dlouhá doba na to, abychom si trochu zavzpomínali. První ročník v roce 1982 obsahoval devět závodů, z nichž kromě dvou všechny ostatní zanikly. V průběhu let vznikaly a zanikaly další závody, které se kratší, či delší dobu do hodnocení započítávaly. A my jsme se rozhodli pojmout letošní jubilejní ročník tak trošičku vzpomínkově. Takové malé retro. Takže po letech budete mít možnost v rámci našeho seriálu opět startovat na některých závodech, které byly vyřazeny, ale stále se konají. Ale také si budete moci zaběhnout závody, které již zanikly, ale v historii běžeckých cen se objevily. Pokud nám to podmínky umožnily, snažili jsme se je pro vás opět připravit. Rovněž hodnocení poháru bude v letošním roce takové, jako bylo v počátcích. Vítěz získá 100 bodů a dalším běžcům se budou body počítat procentem ztráty na vítěze dané kategorie. A protože stárne nejen běžecká cena, ale bohužel také běžci,...

Běžecká cena mládeže 2021

21.01.2021 18:08
Sice jsme ještě nevyhlásili nejlepší za uplynulý ročník, ale již je připraven 24. ročník Běžecké ceny mládeže. Zařazeno je 18 závodů - 2 zlaté, 8 stříbrných a 8 bronzových závodů. Do konečného hodnocení se započítává 14 nejvyšších bodových zisků, maximálně však ze dvou zlatých a šesti stříbrných. Opět se budou získávat i body za účast na každém závodě a soutěžit se bude v šesti věkových kategoriích. Propozice jsou přiloženy -  Bezecka cena mládeze 2021 propozice.pdf (161854)

Pojďte do toho s námi !!

19.01.2021 19:12
Je tady měsíční soutěž Českého atletického svazu! O co jde? Jedná se o soutěž, do které se mohou zapojit děti i rodiče. Výzva sice probíhá již od 15. ledna, ale to nevadí! Řada z vás si přece vede tréninkový deník, takže máte přehled :-) A navíc my věříme, že to všechno doženeme! Jedná se o nachození nebo uběhnutí co největšího počtu kilometrů. Takže se odvažte, choďte na procházky sami, se psem nebo celá rodina, nebo se rovnou proběhněte. Do výzvy se započítávají i běžky, kdy ovšem celkovou vzdálenost musíte vydělit dvěma. Každopádně se každý kilometr počítá, sčítat se budou kilometry za celý oddíl a pozor i za rodiče !! Tak vzhůru do toho! Kilometry sčítáme až do 15. února!!  Podrobnější informace o hlášení přidáme na konci výzvy.  

Přihlášky na soustředění a tábory

18.01.2021 07:14
Pevně věříme, že se vše vrátí do normálu a tak připravujeme celou řadu soustředění a příměstských táborů. Těm co se chodí na stadión proběhnout, byly přihlášky již rozdány a termíny se rychle plní :-) V nabídce jsou několikrát oblíbené Vysoké Tatry, Nové Hrady i soustředění na domácím stadiónu pro vrhače a pro přípravku, či minipřípravku. Samozřejmě nechybí ani sportovní tábor v Olešnici - ten již je téměř obsazen :-) a příměstské tábory na léto. Informace, případně přihlášky najdete na našem webu. 

Pohyb je život, takže makáme :-)

17.01.2021 07:09
Kromě domácí Švihadlové ligy, umožňujeme pohyb také na stadióně. Po velice příznivém ohlasu bude i v dalším týdnu pokračovat "dvojičkové běhání" na stadiónu. Mladší žactvo v úterý a čtvrtek od 15 hodin, přípravka úterý a čtvrtek od 16.20 hodin a minipřípravka ve středu od 16.30 hodin. Kdo nemá dvojici nevadí - přidělíme :D  

Švihadlová liga

17.01.2021 05:31
A máme tady první tabulky ligových soutěží v naší Švihadlové lize. Sice jsme očekávali přece jen trošku větší účast, ale napoprvé není skoro šedesátka výkonů úplně špatný začátek. Navíc všichni se dostali do některé ligy, okresní přebor je neobsazený :-) Další hodnocení bude opět příští neděli, dosud nahlášené výkony se počítají ještě jeden týden a potom musíte nahlásit nový výkon i  kdyby byl horší. Při nenahlášení se totiž účastník ze soutěží bude vyřazovat. Samozřejmě se mohou zapojit i další zájemci. První tabulka přiložena Švihadlová liga výsledky 1.týden.pdf (74564)

Začínáme hodnotit rok 2020 - Ročenka 2020 !

13.01.2021 19:25
Hezky se nám rozběhla naše "Švihadlová liga" a účastníků ligových soutěží utěšeně přibývá :-). První tabulky již v neděli ! Ale to už patří do roku 2021 a ještě jsme pořádně neuzavřeli rok minulý. Ale intenzivně na tom pracujeme a jako první malou "ochutnávku" nabízíme všem zájemcům Ročenku 2020. Opět v ní najdete informace o všem podstatném, co se v našem oddíle v uplynulém roce událo. Od mistrovských závodů, přes soutěže družstev, soustředění až po kompletní výkony všech našich členů v loňském roce. Vždy jsme jí nabízeli na Slavnostním zakončení roku. To letos, jak ho známe, bohužel neproběhne. Takže prodej Ročenky 2020 berte jako malé zahájení ukončování toho loňského "blbého" roku :-) Tuto skvělou publikaci o tom, co vše jsme zvládli v "Covidovém roce" si můžete za pouhých 50 Kč zajistit na stadiónu u trenérů.    

Halová sezóna se rozpadá :-(

12.01.2021 08:19
Takže bohužel chmurná předpověď se naplňuje a halová sezóna se prakticky rozpadá. Bez náhrady je zrušeno Mistrovství ČR žactva a to jak jednotlivci, tak víceboje a chůze. Dorost, junioři, muži a ženy mají ještě malou šanci, že jejich šampionáty proběhnou i když v jiných termínech než bylo plánováno a v jiném rozsahu. Případné halové závody, pokud vůbec proběhnou, se budou prakticky týkat velice úzkého okruhu závodníků, spíše pouze reprezentantů a to hlavně dospělých :-( Takže můžeme pilně trénovat na letní část sezóny a doufat, že už na jaře budeme moci svou tréninkovou píli ukázat v závodech :-)   

Švihadlová liga je tady !!

08.01.2021 08:27
Sportovat amatérsky nám nechtějí dovolit, takže od pondělí 11.ledna rozjíždíme ligovou soutěž !! Vzniká ŠVIHADLOVÁ LIGA! Jedná se o výzvu nejen pro všechny naše atlety, ale i pro rodiče, prarodiče, zkrátka pro celou rodinu. Kdo se nebojí, jde do toho. Už se těšíme na první členy Extraligy, 1.2. i 3.ligy, ale i Okresní přebor je paráda. Propozice jsou přiloženy - Švihadlová liga.pdf (121494) HOP HOP HOP :-) 
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Budeme běhat

Už nám zůstává pouze poslední kvalitní běhání

 4. Trojka na dráze 2021 propozice.pdf (347029)

     TRÉNINKY

     Benjamínci

    ročníky 2014-2016

DLE POKYNŮ TRENÉRŮ!

 

   Minipřípravka

    ročníky 2012-2013

DLE POKYNŮ TRENÉRŮ!

 

       Přípravka

     ročníky 2010-2011

DLE POKYNŮ TRENÉRŮ!

 

    Mladší žactvo

     ročníky 2008-2009

DLE POKYNŮ TRENÉRŮ!

 

      Starší atleti

    ročníky 2007 a starší

DLE POKYNŮ TRENÉRŮ!