Atletika Slezan Frýdek-Místek

Vítáme Vás na stránkách atletického oddílu Tělovýchovné jednoty Slezan Frýdek-Místek, z.s. Naší snahou je zde poskytovat našim členům, rodičům i všem případným zájemcům rychlé a přehledné informace o atletickém dění v  oddíle.  O všech akcích, které připravujeme pro naše členy i pro širokou veřejnost. Najdete zde propozice i výsledky ze závodů, stručné informace pro rodiče a pozvánky na různé akce, ale také něco z bohaté historie oddílu.

Aktuality

Tombola vylosována

04.05.2020 20:13
Byla vylosována tombola "Covid Májovek", pomocí www.generatorcisel.zaridi.to. Hlavní cenu tradiční dortík vyhrála Valča Marfláková, které byl již předán. Ostatní ceny rozdáme na tréninky, místní si pro ně případně mohou dojít na stadión. Těm vzdálenějším budou ceny zaslány - tedy pokud napíší adresu :-) Ceny totiž putují také do Ostravy, Bruntálu a dokonce Prahy ! Seznam výherců je přiložen - Covid májovky tombola.pdf (319951)

Májovky na dálku se vydařily !

04.05.2020 06:30
Tak to pomalu vypadá, že se vám závodění "na dálku" začíná líbit :-) Aspoň to tak vypadá podle účasti na "Covid májovkách". Celkem se zapojilo 268 závodníků, kteří absolvovali 864 startů. K tomu startovalo 34 rodinných štafet. Prostě super ! Děkujeme všem, kteří neváhali a rozhýbali své tělo. Výsledky jsou přiloženy -  COVID MÁJOVKY výsledky.pdf (642831)

Vracení poplatků za soustředění

19.04.2020 08:58
Upozornění pro rodiče!! Původně jsme měli jiný záměr, ale vzhledem k současnému vývoji a zcela nejasné situaci, jsme se rozhodli vracet poplatky za akce, které se neuskutečnily a zcela jistě se neuskuteční. Jedná se o Višňovku, Olomouc, obě skupiny Vysokých Tater a Polsko. U prázdninových akcí nadále počítáme, že proběhnou podle plánu - jedná se o všechny příměstské tábory, soustředění Jeseníky a tábor v Olešnici. Pokud víte, že se vaše dítě z nějakých důvodů letní akce na kterou je přihlášeno nezúčastní, dejte nám prosím ihned informaci! Akce jsou totiž prakticky obsazené a je o ně zájem u dalších dětí, ať neblokujete místo. Pokud jste hradili poplatky na účet, obdržíte je rovněž na účet zpět (Višňovka již byla na účet odeslána). V případě úhrady v hotovosti, bude poplatek vrácen na stadiónu - je třeba se stavit :-). Pokud se budou konat náhradní, případně další akce, budou informace opět poskytnuty. Děkujeme za pochopení.  

Velikonoce v pohybu se vydařily !

14.04.2020 07:16
Alespoň podle ohlasů a velkého počtu účastníků to tak vypadá :-) Vždyť do pohybu se dalo 141 běžců a mnozí si vyzkoušeli i více tratí, celých 40 pak tu nejdelší - 10 km. A také velikonoční skákání mělo úspěch. Skok z místa absolvovalo 117 účastníků a se švihadlem bojovalo 111 skokanů a hodně nás potěšila velká účast rodičů. Opět tedy pro všechny obrovská pochvala a poděkování, že celou akci nechystáme zbytečně a že vás trochu zabavila. A protože se jedná o Velikonoce, tak za vaše výkony nemůže chybět pomlázka. Ale zvyky se musí zachovávat, takže si pro ni musíte tento týdne přijít na stadión (ten se uzamyká - volejte 774 405 599). Mnohým ji předáme na tréninku i pro mladší sourozence a rodiče, ale zbytek pokud něco chce musí dorazit :-) Budeme se těšit. Ještě jednou děkujeme a výsledky jsou přiloženy - KOntrolní indiVIDuální TESTY výsledky.pdf (370,6 kB)

CO VID RUN - DĚKUJEME !

02.04.2020 05:23
Když se zrodil nápad uspořádat závod-nezávod, netušili jsme jakou bude mít odezvu. A výsledek? K tomu máme jediné - DĚKUJEME!!! Všem, kteří se rozhodli i v této složité době si jít zaběhat. Ne pro ceny, nebo pro body, jen tak pro radost! Tento netradiční "závod" se konal od Jablunkova, přes Frýdek-Místek, Olomouc, Brno až po Prahu. Konal se za různého počasí - od sluníčka až po sněžení. Konal se na různých površích - od lesních cestiček, přes asfalt až po dráhu, dokonce i na běžeckém páse, po rovince i ve zvlněném terénu. Startovalo v něm spousta běžců, ale vlastně každý sám. Celkem jich běželo 175 od 4 do 72 let! Na 200 m 14 našich nejmenších, na 600 m to bylo 86 a na 3 km 80 běžců. Čas se měřil i dvěma pejskům. Prostě to byl opravdu "nenormální" závod v nenormální době, takže i výsledky musí být nenormální. Ale ne proto, jak se závod konal. Ale proto, že nezná vítězů,vyhráli úplně všichni!! Byli jste všichni skvělí!! Díky za to, že jste se zapojili,díky za fotky a za to, že jste se...

Jak si vedeme na trénincích ?

27.03.2020 07:35
Jsou za námi dva týdny "zvláštního" režimu jak v našich životech, také v trénování. U starších atletů by to neměl být až takový problém trénovat sám, i když to je samozřejmě v kolektivu příjemnější :-) Ale chce to jen pevnou vůli a chuť! Velká skupina to zvládá v pohodě, komunikuje pravidelně s trenéry a na základě toho dochází k úpravám tréninkových plánů. Mnozí dokonce makají daleko více, než normálně! Pro ně obrovská pochvala!! Bohužel někteří buď netrénují, nebo jim trenéři nestojí za informaci :-(  Nezahálí ani naše přípravka a minipřípravka a samozřejmě hlavně jejich rodiče, kteří to mají v současné době hodně těžké. Podávání informací formou fotek a videí našlo velice kladnou odezvu a zprávy se na trenérku valí ve velkém :-) Takže také tady děkujeme za spolupráci a pro všechny velká pochvala. Jen tak dál - makejte a držte se :-)  

Tréninková výzva pro přípravku a minipřípravku !!

23.03.2020 13:21
Omezení tréninků bude zřejmě ještě nějakou dobu trvat, takže se pokusíme zapojit do našeho trénování „na dálku“ i naše nejmladší atlety - přípravku a minipřípravku. Obě skupiny dostaly roční tréninkový deník, a aby se na konci roku na vás nekoukaly prázdné stránky, tak i v této složité situaci, budete moci dodatečně získat samolepky. Jak to udělat? Stačí se vyfotit během tréninku nebo s pomůckami, které jste používali a poslat trenérce na mail:monnej85@gmail.com. Trénovat můžete doma, na zahradě, v lese a to sami, s bráškou, sestrou nebo s rodiči, kteří Vám mohou v tréninku pomoct. Trenérka si bude zaznamenávat vaše aktivity, a jak se uskuteční první oficiální trénink, dostanete do svého tréninkového deníku samolepky. A nezapomeňte, že tréninky máte v úterý a ve čtvrtek, ale pokud si uděláte čas třeba i o víkendu, vůbec to nevadí! Tak hurá do trénování! Už se těšíme na vaše fotky, videa a zprávy, jak vám to jde :-)   

Soustředění Olomouc zrušeno!

22.03.2020 09:23
Vzhledem k současné situaci je jasné, že plánované soustředění v Olomouci o Velikonočních prázdninách se nemůže konat. Všichni rodiče přihlášených atletů obdrželi email s informacemi. 

Tak jak si vedeme v trénování ?

21.03.2020 19:59
Máme za sebou týden naprosto nezvyklé situace, kdy nemůžete nadávat na trenéry, že Vám dávají těžké tréninky, ale musíte spoléhat pouze a pouze na sebe. Na svou vůli, vytrvalost a také zodpovědnost při atletické přípravě. I v těchto složitých podmínkách se samozřejmě trénovat dá, i když to je velice náročné, hlavně psychicky. Před týdnem jsme vás požádali, ať o tom, jak to zvládáte, informujete své trenéry. Někteří jsou opravdu vzorní, nejenže individuálně pilně trénují, mnozí více než normálně, ale hlavně také pravidelně podávají informace, jak jim to jde. V případě potřeby má tak trenér možnost trénink upravit, vždy podle možností a schopností každého z vás. Bohužel takto spolupracuje pouze něco přes dvacet atletů - těm patří obrovská pochvala!! Ostatní se prozatím dosud neobtěžovali ani jednou podat jakoukoli informaci! Zda vůbec trénují, a případně jak se jim daří udržovat v kondici. Takže pokud se hýbete, zkuste dávat informace svým trenérům. Vypadá to totiž, že...

KONTROLA TRÉNINKOVÉ PÍLE :-)

17.03.2020 08:47
Máme za sebou prvních pár dní individuálních tréninků, kdy vás nekontroluje trenér, ale kontrolujete svou tréninkovou píli sami :-) Ale přece jenom i trenéry zajímá, jakým způsobem využíváte spoustu volného času, který nyní máte. Takže prosím o podání stručné informace, jak tréninky o samotě zvládáte, kolik naběhaných km, jak jde posilování atd atd :-) Informaci můžete napsat svým trenérům na fb, messenger, poslat SMS. Předem děkujeme za spolupráci a MAKAJTE !! :D Věříme,že sezóna brzo začne, ať jste pořádně připravení !!  P.S. Tréninky si zapisujte do tréninkového deníku, kdo nemá tak si může vytvořit speciální "Covideník" :-)

Nezapomeňte se hýbat !

16.03.2020 07:07
Vhledem k současným opatřením vlády, je nutno zrušit i tréninkové konzultace jednotlivých tréninkových skupin. Trénovat samozřejmě můžete, ale pouze samostatně !! Ideální někde v přírodě, kde se nepohybuje moc lidí ! Zde máte takový malinký návod co dělat, samozřejmě každý si počet kilometrů, počet kopečků, rovinek, délku úseků, posilování přizpůsobí svým schopnostem a fyzické kondici :-) Takže  pondělí volný běh, v úterý si dát někde v přírodě, nebo doma na zahradě (kdo má) ABC, odrazy, výskoky, výpony na schody, bedýnku ... a posilování břicha, zad, středa volný běh a dát si nějaké rovinky, pátek, rozklusat a nějaké delší úseky od 200 m do 1 km :-), o víkendu aspoň jednou vyběhnout volný běh, fartlek.. To by vám mělo stačit na dostatečné udržení kondice, aby jste se moc netrápili, až se život vrátí do normálu :-) Takže makejte a hlavně dodržovat všechna nařízená pravidla !     

Všechny tréninky se ruší !

13.03.2020 17:07
Po konzultaci s vedením města a na základě rozhodnutí výboru oddílu, se ruší od příštího týdne všechny oficiální tréninky oddílu. Individuální tréninkové konzultace jsou v kompetenci trenérů jednotlivých skupin. O obnovení tréninků budeme opět informovat na základě vývoje celkové situace. 
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

TROJKA NA DRÁZE

Ve středu 27.května zahájíme běžecké ceny! Na našem stadiónu proběhne Trojka na dráze. Propozice přiloženy Trojka na dráze.pdf (340,1 kB)

MÁJOVÉ ZÁVODY

Letošní Májové závody musí proběhnout rozdělené a uskuteční se od pátku 29. do neděle 31.května. Propozice na všechny čtyři díly jsou přiloženy - Májové závody 1.část - Benjamínci.pdf (720 kB)
Májové závody 2.část Minipřípravka.pdf (704,9 kB),
Májové závody 3.část - Přípravka.pdf (707 kB),
Májové závody 4.část - žactvo, dorost.pdf (726 kB)

  Kam o prázdninách

 
  Letní hrátky 13. - 17. 7.
Hurá prázdniny 20. - 24. 7. 
  Léto nekončí  24. - 28.8.
 
     Olešnice 3. -12.8. 
    Jeseníky 13.-21.8. 
 
   Podrobnější informace v 
sekcích Prázdninové pobyty
         a Soustředění

   Tréninky

Benjamínci 2013/2015

po 17.00-18.00  
stř 17.00-18.00  
čtv 15.30-16.30 

Minipřípravka 2011/2012

út-čt 16.45-18.00

Přípravka 2009/2010

út-čt 15.00-16.30 

Mladší žactvo 2007/2008

po-st-pá 15.00-16.30

Ostatní - 2006 a starší

po-út-st-pá 15.00-16.45

Atletika pro radost

Ročníky 2009/2012

stř 17.00-18.00 stadión

Atletika pro rodinu

Ročníky 2009/2013

čtv 28.5. 17.00-18.00

 

Další fotografie

https://atletikafm.rajce.idnes.cz

05.06.2012 19:27
Fotografie z našich akcí si můžete prohlédnout na adrese https://atletikafm.rajce.idnes.cz/  

Naše běhy v televizi

Reportáže z našich závodů

08.11.2012 08:04
Televizní reportáže z našich závodů: Hornická desítka 2018...