Atletika Slezan Frýdek-Místek

Vítáme Vás na stránkách atletického oddílu Tělovýchovné jednoty Slezan Frýdek-Místek, z.s. Naší snahou je zde poskytovat našim členům, rodičům i všem případným zájemcům rychlé a přehledné informace o atletickém dění v  oddíle.  O všech akcích, které připravujeme pro naše členy i pro širokou veřejnost. Najdete zde propozice i výsledky ze závodů, stručné informace pro rodiče a pozvánky na různé akce, ale také něco z bohaté historie oddílu.

Aktuality

Švihadlová liga je u konce

21.02.2021 05:40
Švihadlová liga skončila. Je za námi šest týdnů skákání a vašeho zasílání výkonů. Pro mnohé mladší to bylo často první setkání se švihadlem a velký boj, pro řadu rodičů, kteří se zapojili, potom vzpomínka na mládí. A boj určitě taky :-) Každopádně všem velké poděkování za aktivitu. Vůbec není důležité kdo naskákal nejvíc, vítězství zaznamenali úplně všichni. Celkem se do soutěže zapojilo 116 skokanů. Snad se nám podaří v dohledné době uskutečnit i plánované velké finále. Takže nepolevovat v tréninku :-) Ještě jednou všem děkujeme. Konečné výsledky jsou přiloženy - Švihadlová liga výsledky konečné.pdf (136377)   

Halové Mistrovství ČR proběhne

20.02.2021 19:20
Za dva týdny 6. a 7. března se nakonec přece jen uskuteční republikový halový šampionát pro dorost a juniory. Proběhne v ostravské hale za velice přísných opatření, která se ještě upřesňují. Ale je jasné, že všichni budou muset mít negativní test, nebude vstup veřejnosti atd. Z našich atletů mají na základě výkonnosti prakticky zajištěnou účast mezi juniory Hana Kopelová v chůzi na 3000 m, Patrik Stankov na 1500 i 3000 m a Thomas Hlavačka na 800 m. V dorostu potom Anna Cagašová na 400 i 800 m, Viktorie Ťahanová na 3000 m, Anna Výmolová, Hana Maštalířová, Nikola Boboková v chůzi na 3000 m a Ondřej Kotásek na 3000 m. Věříme, že všichni naši předvedou co nejlepší výkony ! 

Pokus č. 1 nevyšel :-(

15.02.2021 10:14
Tak jsme doufali marně.:-(. Pokus č. 1 o "slavnostní" uzavření loňského roku tuto sobotu bohužel nevyjde...  Na vyhlášení si budeme muset ještě počkat. Jak jsme již uváděli, vše je připraveno, čekáme jen na nějaké to rozvolnění k životu. Ať můžeme aspoň trochu důstojně vyhlásit naše Atlety roku 2020, předat zasloužené poháry a ceny účastníkům Běžecké ceny mládeže, Frýdecko-místeckého běžeckého poháru, Skokana roku a Slezanského siláka. Takže sobota 20.února padá a snad budeme moci brzy zveřejnit nový termín :-)      

Mrazy polevují, opět začínáme běhat

15.02.2021 06:22
Na tento týden již nejsou hlášené tak silné mrazy, takže bude pokračovat "dvojičkové běhání" na stadiónu ve stejném režimu jako dosud. Mladší žactvo v úterý a čtvrtek od 15 hodin, přípravka úterý a čtvrtek od 16.20 hodin a minipřípravka ve středu od 16.30 hodin. Připomínáme, že kdo nemá parťáka do dvojice - nevadí - přidělíme :D  

Švihadlová liga

14.02.2021 05:06
Předposlední týden Švihadlové ligy je za námi a výkony se stále lepší ! Počet účastníků Extraligy narostl již na 47 účastníků, v 1.lize je 26, ve 2.lize 18, ve 3.lize 6 a do okresního přeboru se nám dostal jeden dvouletý borec :-) !! Poslední ligový týden je před námi, takže makáme a ladíme formu na velké finále !! Výsledky po 5.týdnu přiloženy - Švihadlová liga výsledky 5.týden.pdf (129430)

Máte poznačené kilometry - už to začne !!

08.02.2021 20:19
JIž tento týden končí projekt "Pojďte do toho s námi", ve kterém na dálku soutěží atletické oddíly z celé České republiky. Jeho účelem je od 15.1. do 15.2. naběhat, případně naběžkovat, či nachodit co nejvíce kilometrů. A hlavně to potom nahlásit na Český atletický svaz. Takže doufám, že si své kilometry značíte a pozor  - počítá se celá rodina- každé vyběhnutí, či výlet!  A další důležité info - hlásit kilometry mohou všechny věkové skupiny !! Takže doufáme, že hlášení pošlou opravdu všichni naši atleti i trenéři a pomůžou tak oddílu. Ti starší určitě nebudou mít problém, protože si vzorně vedou tréninkový deník :-)  Odkaz, na který stačí kliknout, vyplnit a odeslat, je na úvodní stránce vpravo nahoře. Takže makáme a hlásíme!!    

Švihadlová liga 4.týden

07.02.2021 05:44
Máme za sebou již měsíc skákání v naší Švihadlové lize a výkony jdou pomalu, ale jistě u většiny účastníků nahoru ! V Extralize již máme 38 účastníků, v 1.lize 36, ve 2.lize 12 a ve 3.lize 9 borců. Ještě mají ovšem všichni dva týdny na trénink a případné zlepšení. Takže makejte a hlavně hlaste své výkony ! Výsledky po 4.týdnu přiloženy - Švihadlová liga výsledky 4.týden.pdf (117582)

Zakončení roku 2020 - pokus číslo jedna !

05.02.2021 13:59
Všechny soutěže na letošní rok už jsou vyhlášeny, tak je snad budeme moci i realizovat. Ale konečně bychom mohli také uzavřít rok loňský!! Vyhlásit naše nejlepší Atlety roku, předat zasloužené poháry a ceny účastníkům Běžecké ceny mládeže, Frýdecko-místeckého běžeckého poháru, Skokana roku a Slezanského siláka. Vše je připraveno, takže máme tady první pokus! Pokud to situace umožní, tak v sobotním dopoledni 20. února by proběhlo slavnostně neslavnostní „Zakončení roku 2020“. Konalo by se na našem stadiónu. Podrobnější informace a kompletní pokyny budou včas zveřejněny, jenom si zkuste rezervovat tento termín :-)      

Skokan a silák je tady

05.02.2021 10:46
Poslední dlouhodobé soutěže na letošní rok jsou připraveny! A obě soutěže určené těm, co jim běh moc nejde, nebo je prostě nebaví, se dočkaly podstatných změn. Vlastně vznikly soutěže tři. Skokan a silák je určen pro minipřípravku, přípravku a mladší žactvo. Každá kategorie sbírá body za umístění vždy v pěti disciplínách (minipřípravka v silákovi pouze ve čtyřech). Boduje se na závodech uvedených v rozpise. Disciplíny, které nejsou v rozpisech závodů, proběhnou v rámci tréninků jednotlivých kategorií. V každé disiplíně budou vždy dva kontrolní závody. Proběhnou podle počasí a podmínek - to samozřejmě znamená chodit na tréninky pravidelně :-) A potom tu máme Vrhačskou cenu mládeže, která je určena staršímu žactvu, dorostu a juniorům. Zde je připraveno devět závodů, na kterých se bude každá mistrovská disciplína (koule, disk, oštěp, kladivo) bodovat celkem 4x. Jednou proběhne i závod v hodu medikem. Starší už mohou získat i bonusy za start na Mistrovství Moravy, či Mistrovství ČR. Ve...

Sbíráme kilometry v pohybu !

02.02.2021 06:17
Projekt „Pojďte s námi do toho!“ vstupuje do druhé poloviny. Doufáme, že běháte, běžkujete nebo se jenom procházíte. Každopádně, máte ještě čas se do 15. 2. do pohybu pořádně opřít. Takže si zapisujte kilometry za chůzi a za běh zvlášť a nezapomeňte ještě zamakat!! Počítat se budou kilometry za celou rodinu, tak věříme, že náš oddíl podpoříte i touto formou. Ať v Praze vidí, jak na tom našem severovýchodě republiky makáme :-). V nejbližší době již vložíme jednoduchý formulář na vyplnění. BĚHÁME - BĚŽKUJEME - CHODÍME !!  

Švihadlová liga je v polovině

31.01.2021 05:09
Již 3.týdny bojujeme v naší Švihadlové lize a výkony jdou nahoru! Už máme 36 účastníků Extraligy a 38 borců je v 1.lize. Počet zapojených skokanů už přesáhl stovku, ovšem dnes nás osmička vypadla, protože nenahlásila již druhý týden své výkony. Jak je uvedeno v nadpisu článku, ligové soutěže jsou v polovině a potom nás čeká velké finále !! Tedy aspoň věříme, že ho budeme moci už udělat :-) Takže trénujte, hlaste výkony, prostě se připravujte na finále ligových soutěží. Vše je připraveno - odměny, ceny i zapsání do historie. Tak ať jste připraveni i vy !! :D  Průběžné tabulky soutěží přiloženy - Švihadlová liga výsledky 3.týden.pdf (107311)

Připomínáme úhradu členských příspěvků !

27.01.2021 19:09
Přestože již velká část členů úhradila členské příspěvky na letošní rok, tak těm co tak neučinili připomínáme, že úhrada má být provedena do konce ledna! Pro rok 2021 nedošlo k žádné změně v jejich výši. Všichni členové trénující na stadiónu (ročníky 2013 a starší) hradí 2000 Kč za rok. Muži a ženy trénující individuálně a účastnící se závodů 1000 Kč za rok. Ostatní členové - rozhodčí, trenéři, rodiče atd. - 400 Kč za rok.Úhradu je možno provést na účet oddílu, případně osobně na stadiónu. Benjamínci, atletika pro radost, atletika pro rodinu hradí příspěvky stejně jako v předchozích letech měsíčně a až začnou tréninky. Podrobné informace přiloženy - Příspěvky 2021.pdf (255,3 kB)

Pokračuje naše dvojičkové běhání

25.01.2021 09:50
Švihadlová liga jede naplno, určitě sbíráte nachozené a naběhané kilometry pro soutěž atletického svazu "Pojďte do toho s námi", ale můžete běhat také na stadiónu. I v dalším týdnu bude pokračovat "dvojičkové běhání" na stadiónu. Mladší žactvo v úterý a čtvrtek od 15 hodin, přípravka úterý a čtvrtek od 16.20 hodin a minipřípravka ve středu od 16.30 hodin. Kdo nemá dvojici nevadí - přidělíme :D  

Švihadlová liga vkročila do 2.týdne

24.01.2021 07:09
A jsou tady tabulky po druhém týdnu ligových soutěží Švihadlové ligy. Počet účastníků již překročil osmdesátku a 31 se dostalo do extraligy. Paráda! Červeně jsou označeni ti, kteří musí v dalším týdnu nahlásit výkon (i kdyby byl slabší), jinak budou vyřazeni. Těšíme se na další zlepšování i na nové účastníky - tak makáme ! Tabulka ligových soutěží přiložena - Švihadlová liga výsledky 2.týden.pdf (103404)  
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Švihadlová liga