Výsledky 2021

14. závod
Dalším závodem v řadě byl Ostravský maratón. Po mnoha letech byl zařazen do našeho běžeckého seriálu maratónský závod a troufla is něj jen malá skupinka běžců. Průběžné pořadí je přiloženo FM běžecký pohár 2021 výsledky.pdf (761 kB)

13. závod
Již třináctým závodem byl náročný závod Palkovice-Kubánkov. 17 km s náročným stoupáním na Kubánkov dá běžcům zabrat. Na start se postavilo 45 běžců.

12. závod
Po mnoha letech byl zařazen do našeho Běžeckého poháru Běh na Lysou horu.

11. závod
Další závod se konal v Paskově a byl jím 3.ročník Paskovské devítky. Na start se postavilo 76 běžců a běžkyň, na které čekaly 3 okruhy.

10.závod
V krátkém sledu následovala Frýdecká míle. Již 17.ročník proběhl na našem stadiónu. Netradiční trať 1 míle si přišlo vyzkoušet 54 běžců.

9.závod
Jeden z nejstarších závodů Jakubův lesní běh ve Vratimově, měl již 38.ročník a na start se postavilo 88 mužů a žen.

8.závod
Konal se na našem stadiónu a na běžce čekalo nejen 25 okruhů, tedy 10 000 m, ale také pořádné vedro. Běželi se dva rozběhy, v jednom muži a v jednom ženy - celkem běželo 51 běžců. Závod ozdobila rekordem stadiónu a splněným limitem na ME do 22 let Veigertová z Jičína.

7.závod
Sedmým závodem FM běžeckého poháru byly Májové závody. Jednalo se o nejkratší započítávaný závod - muži absolvovali 1500 m a ženy 800 m. Tuto krátkou trať si přišlo vyzkoušet celkem 49 běžců a běžkyň.

6.závod
Další závod se konal v Zelinkovicích a obnovený Májový běh se uričtě líbil. Po 17ti letech si běžci mohli zaběhnout okruhových 10 km s převýšením 97 m.

5.závod
Máme za sebou již pět bodovaných závodů. Další bodové zisky do FM běžeckého poháru si připsali běžci, kteří dorazili na Tour de chalupa. Na Morávce to byl opět parádní závod v krásném prostředí.

4.závod
Dalším závodem byla Trojka na dráze, která proběhl stejně jako předchozí akce, tedy intervalový start po dvojicích a měření čipy.

3.závod
Je za námi třetí závod a tím byla Pětka na dráze. Stále pokračují omezení, které nám to všechno komplikuje, ale zvládli jsme to.

2.závod
Dalším závodem byl Slezanský kros. Opět ve složitých, omezených podmínkách, ale proběhl ! Dalším započítávaným závodem bude Pětka na dráze ve středu 21.4.2021.

1. závod
Tak jsme začali psát 40.pokračování Frýdecko-místeckého poháru. Symbolicky jsme zahájili na obnoveném závodě ve Lhotce, který byl součástí 1.ročníku. Běh okolo Královy hory se vrátil po více než dvaceti letech a náročnou trať si přišlo vyzkoušet šedesát běžců. Rozdělovali jsme první body a to způsobem jako v začátcích. To znamená, že každému běžci byly body vypočítány podle % ztráty na vítěze své kategorie.