27 28 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

O nás > Aktuality > Štandl ovládli Krtková a Zahraj

Štandl ovládli Krtková a Zahraj

V sobotním ránu se v pěkném lesním prostředí běžel 21.ročník Štandl krosu a krásné, slunečné podzimní počasí přivítalo u vrchu Štandl ve Sviadnově 220 běžců. Benjamínci běželi 200 m na rovince kolem potoka a vyhráli Verunka Klimparová a Eliáš Mika. Všichni ostatní již běhali v lese na tradičním okruhu. Minipřípravku čekala zkrácená verze, bez ostrého úvodního stoupání a dlouhého seběhu. S tratí 700 m si nejlépe poradila naše Lucka Tulinská a Albert Schmida z Ostravy. Přípravku už čekalo na úvod okruhu dlouhého 1,2 km ostré stoupání, ovšem ani po něm to není žádný odpočinek. Téměř do poloviny trať stále mírně stoupá, až potom následuje dlouhé táhlé klesání. Přípravka běžela jedno kolo a vyhrála Jana Biolková z Ostravy, mezi chlapci domácí Matyáš Bernatík. Ostatní už čekaly dva okruhy a s těžkou tratí si v mladším žactvu nejlépe poradili Ema Surmová a Michal Olejníček. Starší žákyně ovládla Anna Václavíková, která dosáhla mezi děvčaty vůbec nejlepšího času 9:53 min. a Vojta Šelong 9:09 min. V dorostu zvítězila Barča Bystřičanová 9.59 min. a Jakub Škapa 8:32 min. Závod dospělých ovládli naši běžci. Závod žen na dva okruhy vyhrála Katka Krtková 10:13 min. Muži běželi pět okruhů a zvítězil Krystian Zahraj 24:13 min. Kompletní výsledky jsou přiloženy -   Štandl kros 2022 výsledky