O nás > Aktuality > Republikový šampionát v přespolním běhu

Republikový šampionát v přespolním běhu

Datum konání:
27.11.2021

Ve Valašském Meziříčí se konal republikový šampionát mužů, žen a juniorů v přespolním běhu. A opravdu to byl přespolní běh jak se patří. Kilometrový okruh plný zatáček se vlivem počasí a proběhnutím stovek běžců změnil v blátivou koupel, k tomu velice chladné počasí, takže si běžci opravdu "užili". Ve vložených závodech zahájila ještě na přijatelném povrchu přípravka a naši si vedli výborně. Mezi chlapci zvítězil Vašek Šodek 4:11 min, 5.Ondra Mynarz 4:31, 7.Šimon Frydryšek, 8.Tom Bakota 4:54. V děvčatech se postavila na bronzový stupínek Johana Münsterová 4:23, 4.Kika Uhrová 4:29, 7.Laura Kožuchová 4:45, 8.Sabča Jurošová 4:46, 11. Míša Münsterová 5:05 min. Starší žactvo již běželo dva kilometrové okruhy. Zatímco v žákyních zůstala těsně pod stupni vítězů Anetka Zahradníková 9:20 min., v žácích nedal Vojta Šelong nikomu šanci a časem 7:56 minuty jasně zvítězil. Potom se již bojovalo o mistrovské medaile. Na ženy čekalo 8 km a Verča Siebeltová doběhla na 15.místě 35:20 min. a Katka Krtková dvě místa za ní v čase 37:52 min. Muži běželi 10 km a Krys Zahraj doběhl na 39.místě za 41:46 min.. Nejvíce se dařilo našim v závodě juniorek na 4 km. Výborné 8.místo vybojovala Kája Vilčková 17:51 min., 13. doběhla Viky Ťahanová 18:29, 21. Markéta Laciková 19:08, 25. Barča Káňová 19:45. Zastoupení jsme měli i v závodě juniorů na 6 km a tam předvedl výborný výkon Ondra Kotásek, který doběhl na 14.místě 22:30 min. a na 20.místě skončil Patrik Stankov 22:45 min. Všem patří gratulace a poděkování za výbornou reprezentaci.