24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

O nás > Aktuality > Jubilejní ročník ovládli běžci z Ukrajiny

Jubilejní ročník ovládli běžci z Ukrajiny

Přesně o půl třetí poslal primátor města Petr Korč na trať 10 km celkem 514 běžců a běžkyň. Poprvé se běželo na oficiálně certifikované trati a jubilejní 35.ročník Hornické desítky ovládli běžci z Ukrajiny. Za deštivého, větrného počasí zvítězil Dmytro Didovodivk za 30:05 min., mezi ženami Maryna Nemchenko 34:32 min. Stejně jako na posledním ročníku v roce 2019, si z českých běžců vedl nejlépe René Sasyn z Dukly Praha. Vybojoval 3.místo ve výborném čase 30:26 min. Mezi ženami doběhla rovněž na 3. místě Karolína Sasynová Olymp Praha opět v osobáku 35:54 min. Z našich se na stupně vítězů prosadily mezi juniorkami na 2.místo Klára Ningerová 40:10 min. a na třetí Barča Bystřičanová 40:42 min. Poděkování a gratulace patří všem běžcům, kteří po dvouleté pauze na náš závod dorazili a věříme, že byli s organizací spokojeni.