4.kolo - družstvo starších žáků skončilo šesté

Na našem stadiónu jsme uspořádali poslední soutěžní kolo Krajského přeboru družstev staršího žactva. Závody proběhly bez jakýchkoli problémů, za velice příjemného atletického počasí. Nejlépe si z našich kluků vedl Tomáš Szymala, který vybojoval třetí místo na 300 m za 40.73 s, pátý byl na 60 m za 7.97 s a ještě bodoval desátým místem v dálce. Neztratil se ani Patrik Lučan, který si vytvořil osobní rekord na 1500 m překážek, doběhl čtvrtý a časem 5:07.00 minuty se zařadil na sedmé místo v letošních tabulkách České republiky. Navíc přidal šesté místo v hodu oštěpem.Celkově to stačilo na šesté místo. Výsledky našich jsou přiloženy starší žáci 2015.xls (51200)

3.kolo - družstvo kluků na šestém místě

Na vítkovickém stadiónu se konalo další kolo Krajského přeboru družstev starších žáků. Naše družstvo obsadilo šesté místo a to mu patří i v celkovém pořadí. Bodově se nejvíce prosadil Tomáš Szymala, který doběhl druhý na 300 m za 39.88 s, pátý na 150 m v osobním rekordu 18.71 s a ještě byl sedmý v dálce za výkon 5.13 m. Michal Kvasńák rovněž zabodoval ve všech svých disciplínách a vždy si vylepšil osobní rekord. Byl pátý v kladivu za 25.22 m, v oštěpu 33.90 m a osmý ve vrhu koulí za 8.97 m. Posledním bodujícím se stal Patrik Lučan, když se prosadil čtvrtým místem v oštěpu za výkon 35.72 m a devátým místem na 800 m, kde si vylepšil osobní rekord na 2:20.68 min. 300 m zvládl rovněž v osobním rekordu 44.35 s. Marek Spilka běžel tuto trať za 49.51 s a 800 m v osobáku 2:39.02 min.

2.kolo - nezúčastnili jsme se

Druhého kola v Opavě jsme se nezúčastnili z důvodu kolize s naším závodem Pětkou na dráze. Soutěžní kolo bylo dojednáno na poradě klubů k termínové listině na čtvrtek 21.května. Následně došlo ke změně termínu, aniž to bylo konzultováno s jednotlivými oddíly. My jsme na přesunutý termín měli již od prosince loňského roku naplánován náš závod.

1.kolo - skvělé individuální výkony

Skvělým způsobem si vedlo starší žactvo na 1.kole Krajského přeboru družstev. Družstvo chlapců sice skončilo až na šestém místě, ovšem všichni předváděli ve svých disciplínách skvělé výkony. Dvacet startů a sedmnáct osobáků - to je skvělá vizitka úterního odpoledne na třineckém stadiónu. Nejlépe si vedl Tomáš Szymala, který doběhl druhý na 300 m za 39.13 s, třetí místa vybojoval na 150 m za 18.82 s i v dálce za 5.27 m - vše v osobních rekordech. Další třetí místo přidal Patrik Lučan v oštěpu, když předvedl výborných 38.64 m a hranici osobního maxima posunul i na 800 m na 2:23.05 minuty, což stačilo na šesté místo. Bodově se prosadil osmým místem na této trati také Marek Spilka, opět v osobáku 2:39.68 min. Na 150 m si potom vylepšili osobní rekordy Patrik Lučan a Lukáš Skotnica a na 300 m Marek Spilka.

Krajský přebor starší žáci

Přihlášená družstva

11.01.2015 12:38
Přihlášená jsou následující družstva: SSK Vítkovice, Atletika Poruba, TJ TŽ Třinec, Start Havířov, Sokol Opava, Slezan Frýdek-Místek.

Jednotlivá kola

11.01.2015 12:39
Připravena jsou čtyři základní kola a tři nejlepší týmy postupují do finále Moravy a Slezska a z toho potom čtyři nejlepší do finále Mistrvoství ČR. 1.kolo - 12.května Třinec, 2.kolo - 19.května Opava, 3.kolo - 9.června Vítkovice, 4.kolo - 3.září Frýdek-Místek.