3.kolo - Postup letos nebude

V dalším kole krajského přeboru mladšího žactva se definitvně rozhodlo, že naše děvčata nepostoupí do finále Mistrovství Moravy a Slezska. Áčko totiž skončilo opět na třetím místě a toto umístění mu patří i celkově bez šance vylepšení, béčko skončilo na desátém místě. Naše závodníce ovšem na krásném vítkovickém stadiónu předváděli výborné individuální výkony. Největší osobností byla opět Daniela Jurečková, která vyhrála dálku v osobním rekordu 4.73 m, byla druhá na 60 m za 8.62 s a čtvrtá na 150 m opět v osobáku 21.22 s. Anna Cagašová zvítězila na 800 m za 2:39.31 min. a bodovala rovněž v dálce. Klára Nováková si vylepšila osobní rekord v běhu na 300 m a za čas 46.92 s brala druhé místo, body přidala i ve výšce. Druhá doběhla i štafeta 4x 60 m ve složení Pánková, Zemaníková, Gereková, Mynářová. Výsledky našich jsou přiloženy mladší žákyně 2015.xls (73728)

2.kolo - "A" tým na třetím místě

Na stadiónu v Opavě se za pěkného počasí konalo druhé kolo Krajského přeboru mladšího žactva, Holky přijemně překvapily a polepšily si na třetí místo. Velká škoda, že se nedokázaly sejít kompletní, zcela jistě by mohly bojovat o postupové pozice. Ovšem výkony v Opavě předváděly opravdu parádní, vždyť  si vylepšily dvacetsedm osobních rekordů! Skvěle si vedla Daniela Jurečková, která vybojovala dvě druhá a jedno třetí místo, když zaběhla 60 m za 8.45 s, 150 m za 21.35 s a do dálky skočila výborných 4.61 m. Anna Cagašová doběhla třetí na 800 m, které zvládla za 2:34.67 minuty a již se na pouhé tři sekundy přiblížila letitému oddíláku Lenky Kalábové. Ovšem výborně si vedly také ostatní půlkařky, když všechny si výrazně posunuly hranice osobáku - Klára Ningerová na 2:41.42 min, Anna Zemaníková 2:42.40, Magda Žurovcová na 2:47.90 min. Na 300 metrů se prosadila Klára Nováková na třetí místo za 47.43 s a Mojisola Akerela doběhla hned za ní v osobáku 47.71 s. Prvně jmenovaná si pro změnu vylepšila své maximum ve výšce na 1.34 m, což stačilo na třetí místo.

1.kolo - "áčko" čtvrté, "béčko" jedenácté

Dva dny po starším žactvu se na třineckém stadiónu utkali v prvním kole Krajského přeboru družstva mladšího žactva. Děvčatům se při absenci některých opor tolik nedařilo, A tým skončil na čtvrtém místě, béčko až jedenácté. Ovšem v jednotlivých disciplínách předváděly naše holky výborné výkony a vylepšovaly si jeden osobák za druhým. nejvíce se vydařil závod na 800 m, kde Anna Cagašová zvítězila skvělým časem 2:36.76 min, čtvrtá doběhla Klára Nováková 2:45.54 min, sedmá Klára Ningerová 2:47.95 a hned za ní Anna Zemaníková 2:47.97 min, všechny v osobních rekordech. Daniela Jurečková sprintovala na 3.místě na 60 m v osobáku 8.60 s a bodovala na 150 m za 22.16 s. Na 300 m se bodově prosadila Mojisola Akerele za 49.46 s. výborně vyšel také skok vysoký, kde bodovaly Nováková, Ningerová a Akerele.

Krajský přebor mladší žákyně

Přihlášená družstva

11.01.2015 12:29
V Krajském přeboru budou startovat tato družstva - SSK Vítkovice, Atletika Poruba A, Atletika Poruba B, Start Havířov, Slávia Havířov, Sokol Opava, TJ TŽ Třinec, Slezan Opava, AK Bohumín, Slezan Frýdek-Místek A, Slezan Frýdek-Místek B.

Jednotlivá kola

11.01.2015 12:30
Připravena jsou čtyři základní kola a dva nejlepší týmy postupují do finále Moravy a Slezska. 1.kolo - 14.května Třinec, 2.kolo - 28.května Opava, 3.kolo - 11.června Vítkovice, 4.kolo - 10.září Frýdek-Místek. Finále MaS - 4.10.Znojmo.