3.kolo - těsně třetí, ale šance stále je

Družstvo žáků skončila o pár bodíku na třetím místě a velice si tak zkomplikovalo postup do finále. Prozatím je třetí a v posledním domácím kole by muselo várazně porazit tým z Vítkovic. Kluci však bojovali a k vidění bylo několik výborných výkonů. Nejvíce se dařilo Marku Špokovi, který byl druhý na 60 m za 8.44 s i na 150 m za 20.35 s a čtvrtý ve skoku vysokém, když zdolal laťku ve výšce 1.40 m. Ve všech disciplínách si vylepšil osobní rekordy. Nejlepší osobní výkony si vylepšili také všichni naši běžci na 1500 m. Zvítězil Adam Feranec 5:20.71 min, třetí doběhl Vojta Pavelek 5:26.20 min, čtvrtý Ondra Pavelek 5:36.34 min a šestý David Bednář 5:46.83 min. Třetí místa vybojovali Thomas Hlavačka na 300 m za 44.24 s a Patrik Stankov na 800 m v osobáku 2:28.86 min. Výbornou tečku za vydařeným vystoupeních našich mladých atletů udělaly závěrečné štafety 4x 60 m, kdy se bodově prosadily všechny čtyři, přičemž si pro druhé místo doběhla B štafeta ve složení Göttlicher, Svoboda, Vlk, Feranec. Výsledky jsou přiloženy mladší žáci 2015.xls (63488)

2.kolo - kluci trochu zaváhali, ale nic není ztraceno

Na stadiónu v Opavě se za pěkného počasí konalo druhé kolo Krajského přeboru mladšího žactva. Bohužel kluci doplatili na absenci některých opor a obsadili až třetí místo a na to klesli i celkově. To s ohledem na to, že do finále postupují pouze dva týmy, komplikuje případnou cestu za postupem. Ovšem výkony těch, co startovali byly parádní, vždyť  chlapci si vylepšili sedmnáct osobních rekordů. Marek Špok se zlepšil na 60 m, které zvládl za 8.48 s, na 150 m za 20.52 s a ve skoku vysokém zdolal 1.39 m, vždy z toho bylo 4.místo. Patrik Stankov si v běhu na 800 m posunul svůj nejlepší výkon na 2:30.73 min. a doběhl druhý, na 1500 m byl Adam Feranec třetí za 5:26.24 min.

1.kolo - mladší žáci vykročili za postupem

Dva dny po starším žactvu se na třineckém stadiónu utkali v prvním kole Krajského přeboru družstva mladšího žactva. Překvapivě si lépe vedli naši kluci, kteří vybojovali celkové druhé místo a naznačili své postupové ambice. Individuálně se nejvíce prosadil Thomas Hlavačka, který vyhrál závod na 300 m za 43.65 s a byl čtvrtý na 150 m i v dálce 4.64 m. Patrik Stankov vyhrál 800 m za 2:32.45 minuty a bodoval v míčku a ve výšce. Marek Špok se prosadil na 3.místo na 150 m za 20.76 s, doběhl čtvrtý na 60 m za 8.49 s a skončil pátý ve výšce za 1.36 m. Třetí doběhla také štafeta 4x 60 m ve složení Dorotík, Dokoupil, V.Pavelek a Kuchař.

Krajský přebor mladší žáci

Přihlášená družstva

11.01.2015 12:34
Do Krajského přeboru mladších žáků jsou přihlášena tato družstva : SSK Vítkovice, Atletika Poruba, Sokol Opava, TJ TŽ Třinec, Start Havířov, Slezan Opava, Slávia Havířov, AK Bohumín, Slezan Frýdek-Místek. Do finále Mistrovství MaS postupují dvě družstva.

Jednotlivá kola

11.01.2015 12:33
Připravena jsou čtyři základní kola a dva nejlepší týmy postupují do finále Moravy a Slezska. 1.kolo - 14.května Třinec, 2.kolo - 28.května Opava, 3.kolo - 11.června Vítkovice, 4.kolo - 10.září Frýdek-Místek. Finále MaS - 4.10.Znojmo.