Zahájen Ostravský běžecký pohár mládeže

29.03.2012 18:10

Prvním závodem byl zahájen jubilejní 10. ročník Ostravského běžeckého poháru mládeže. Uskutečnil se u sportovního gymnázia v Ostravě Zábřehu v pěkném prostředí přilehlého lesa a nechyběla na něm ani skupinka našich mladých běžců. A ti si vedli velice zdatně, když vybojovali tři vítězství a 4 druhá místa. První se na start postavila trojice předžaček. Eliška Kopcová přes počáteční nervozitu vyhrála naprosto jasně systémem start-cíl. Jana Swierkošová ji doplnila 6.místem a 13. doběhla Sára Novotná. Ve stejné kategorii předžáků se ve velice početném startovním poli umístil Lukáš Skotnica na 5. místě a hned za ním doběhl Šimon Skuplík. V mladším žactvu vybojovali naši dvě druhá místa zásluhou Kristýny Škanderové mezi děvčaty a Jana Kváše mezi chlapci. Petra Pavlásková se tentokrát musela spokojit se 4. místem. Další vítězství pro naše barvy vybojovala již tradičně mezi staršími žačkami Helena Benčová, Eva Pišteková obsadila 4.místo a Kateřina Krtková doběhla na 5.místě. U starších žáků se nečekaně prosadil na 2.místo Dominik Janeček. V dorostenkách obsadily sestry Siebeltovy, tentokrát podle očekávání, 1. a 2. příčku v pořadí Veronika a za ní Kateřina. Mezi dorostenci si doběhl Daniel Raška pro 4.místo. Všem blahopřejeme a přejeme úspěch na dalších pohárových závodech.