Slezanská hodinovka přilákala 189 běžců

17.09.2013 20:08

Po nepřízni počasí z posledních dní přilákalo celkem slušné počasí 189 běžců na 37.ročník Slezanské hodinovky. O zahájení se tradičně postarala mládež, které se sešlo více než 130. Jako první vyrazila dvacítka benjamínků na trať 100 m a zvítězila Viktorie Bartoňová a Filip Popelář. Další vítězství pro naše barvy vybojovaly ročníky 2006-07, na které čekalo již jedno kolečko, tedy 400 m. Nejlépe si vedla Julie Hrčková a Prokop Říha. Přípravka běžela také 400 m a v této kategorii zvítězila Žaneta Juřičná. Na další kategorie již čekal dvanáctiminutový běh a z našich se vítězně prosadil Lukáš Vlk u předžáků výborným výkonem 2837 m, mladší žákyně Eliška Kopcová vyhrála za 2980 m, starší žák Sergej Tkach zaběhl 3177 m a dorostenka Katka Siebeltová potřebovala k vítězství uběhnout 3018 m. Ve dvou rozbězích hlavního závodu na jednu hodinu předvedla výborný výkon mezi ženami Veronika Siebeltová, která zvítězila výkonem 14 251 m a výrazně posunula oddílový rekord dorostenek a těsně zaostala za ženským rekordem Petry Pastorové. Další velice dobrý výkon předvedl dorostenec Daniel Raška, který zvládl 16 080 m a doběhl na 5.místě mezi muži. Vítězem se stal Jan Fousek z Ostravy výkonem 17256 m. Kompletní výsledky jsou přiloženy Slezanska hodinovka 2013 vysledky.xls (51 kB)