Chladný Slezanský kros

11.03.2012 18:20

Za chladného počasí proběhl 12.ročník Slezanského krosu. Pro závodníky byl připraven okruh dlouhý 750 metrů s několika výběhy a seběhy, povrch byl travnatý a škvárový a místy rozbahněný. Navíc se poměrně hodně ochladilo a foukal studený vítr. Přesto se sešlo více než 110 běžců všech kategorií. Zavody zahájily nejmenší děti, kde si na trati 500 m nejlépe vedla Kateřina Supiková a Marek Sikora oba z Jablunkova. Na přípravku již čekal 1 km a zvítězili naši Eliška Kopcová a Šimon Skuplík. Mladší žákyně ovládla Petra Pavlásková a chlapce Ondřej Szotkowski z Mostu u Jablunkova. Starší žákyně vyhráli s přehledem domácí Helena Benčová a Dominik Haltof. V dorostu zvítězila naše Veronika Siebeltová a Adam Gaura z Třince. V hlavním závodě běželi muži 8 okruhů, tedy 6 km a nejlépe si vedl veterán nad 45 let Ladislav Sventek z Čadce, který zvítězil v čase 22:56 min. Muže do 35 let vyhrál Jan Zemaník 23:55 min., nad 35 let Miroslaw Niemec z Polska za 25:10, nad 55 let Josef Nejezchleba 27:34 min. Ženy běžely 4 okruhy a nejlépe je zvládla Adéla Esentiérová z Ostravy za 13:04 min. Pro nejlepší byly připraveny ceny a losovala se tombola mezi všemi běžci.