Ze Slovenska vezeme 26 medailí

20.09.2012 20:30

Na Slovensku se uskutečnily mezinárodní atletické závody v rámci Euroregionu Beskydy pro mladší a starší žactvo za účasti závodníků Polska, Slovenska a České republiky. V obci Rabča si naši vedli velice dobře, když vybojovali 26 medailí, z toho osm zlatých a po devíti stříbrných a bronzových. V mladším žactvu zvítězila Tereza Uherková na 300 m za 49.92 s před Petrou Pavláskovou 50.01 s. Petra vyhrála 600 m za 1:50.97 minuty a na 3.místě v tomto závodě doběhla Kristýna Škanderová 1:58.63. Ta přidala 2.místo v míčku v osobním rekordu 41.50 m, třetím místem ji doplnila Eliška Kopcová 38.75 m. Na 60 m vybojovala stříbro Alena Chromečková za 8.88 s a v dálce se na 3.místo prosadila Tereza Uherková za rovné 4 metry. Nejlepší závodnicí vůbec se stala starší žákyně Helena Benčová, která vyhrála 300 m za 44.10 s a 800 m za 2:27.40 min. Na delší trati ji 3.místem doplnila Katka Krtková za 2:35.52 min. V dálce zvítězila Soňa Lisníková 4.62 m, 3.místo patřilo Evě Pištekové za 4.52 m. Eva přidala 2.místo ve výšce za výkon 1.50 m a Monika Čaganová vybojovala 3.místo v kouli. V mladších žácích zvítězil Radim Kičin v míčku 51.08 m a doběhl na 2.místě na 60 m za 8.26 s. Na nejkratší trati ho 3.místem doplnil Dominik Francek 8.73 s. Martin Ulman doběhl na 2.místě na 300 m za 45.62 s a byl 3. v dálce výkonem 4.48 m. Ve starších žácích se prosadil pouze Jan Tesarčík, který vyhrál závod na 1000 m za 2:59.34 min. a přidal 3.místo na 300 m za 43.33 s. V závěrečných štafetách 4x 200 m dokázali zvítězit mladší žáci ve složení Szymala, Francek, Ulman, Kičin za 1:53.97 min, v ostatních kategoriích jsme vždy brali stříbro. Starší žákyně ve složení Krtková, Rašková, Pišteková, Benčová za 1:57.08 min, starší žáci v sestavě Janeček, Martinák, Tkach, Tesarčík 1:58.02 min. a mladší žákyně Chromečková, Uherková, Pavlásková, Škanderová za 2:04.38. Všem našim závodníkům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci! Fotografie na adrese: http://atletikafm.rajce.idnes.cz/Mezinarodni_zavody_Euroregion_2012/