Trojka TiSu otevřela sezónu na dráze

18.04.2012 07:06

Za běžecky ideálního počasí proběhl 21.ročník Trojky TiSu na dráze. Téměř 130 běžců přivítalo sluníčko, teplota 15°C a bezvětří. Pro mládež byla připravena trať 600 metrů a opět se měnily historické tabulky. V kategorii starších žaček předvedla fantastický výkon Helena Benčová, která skvělým časem 1:37.1 minuty vylepšila nejen žákovský oddílový rekord, ale výrazně vylepšila také rekord stadiónu. Mezi dorostenkami přepsala oddílový rekord Veronika Siebeltová časem 1:38.7 minuty. V jednotlivých kategoriích zvítězili mezi nejmladšími Kateřina Supiková a Marek Sikora, oba z Jablunkova, v předžactvu vyhráli domácí Eliška Kopcová a Lukáš Skotnica. Mladší žactvo ovládla opět domácí Petra Pavlásková mezi děvčaty a Ondřej Szotkowski z Jablunkova mezi chlapci. Starší žákyně vyhrála již zmiňovaná Helena Benčová, starší žáky Dominik Haltof, dorostenky Veronika Siebeltová a dorostence Adam Gaura z Třince. V hlavním závodě na 3000 metrů se ve dvou rozbězích postavilo na start 37 běžců a 14 běžkyň. Absolutním vítězem se stal Tomasz Vrubel z Polska, před slezanským Pavlem Michnou a Rostislavem Trávníčkem. V ženách zvítězila Adéla Esentiérová z Ostravy před domácími Veronikou Siebeltovou a Natálií Závorkovou. Kompletní výsledky jsou přiloženy. Trojka na dráze 2012.xls (61,5 kB)