Thomas Hlavačka zlatý na Evropských hrách

12.09.2017 22:42

Druhý den Evropských atletických her mládeže byl o poznání lepší. Počasí se totiž umoudřilo, sice bylo chladněji, ale hlavně pršelo pouze chvíli odpoledne. Takže mladí atleti měli přece jen lepší podmínky pro závodění. A našim zlepšené počasí svědčilo. Největšího úspěchu dosáhl Thomas Hlavačka, který jasně ovládl závod na 1500 m a zvítězil v osobáku 4:28.67 min.  O 3 setinky sekundy utekla medaile Anně Cagašové na 60 m, doběhla čtvrtá za 8.28 s. Skvělý výkon předvedl Ondra Pavelek na 800 m, když si výrazně vylepšil osobák na 2:20.20 min. a doběhl pátý. Na stejné trati vybojovala osmé místo mezi děvčaty 2005 Karolína Vilčková za 2:38.64 min. Rovněž se nám vydařily kvalifikace, když se do zítřejších finálových bojů mezi nejlepší osmičku probojovali na 60 m Honza Klimas, na 150 m Anna Cagašová a Ondra Pavelek, v dálce Anna Cagašová skvělým výkonem 5.25 m a Karolína Vilčková a v míčku Vojta Pavelek, Kristýna Bizoňová a Valentýna Kozlová. Ale také další závodníci si vylepšovali osobní rekordy, i když to třeba na soupeře nestačilo. Všem patří velká gratulace a držíme palce do zítřejších bojů.