Rekordní Slezanský kros

15.03.2014 18:45

Běžecká sezóna v našem městě byla zahájena a nutno podotknout, že velice úspěšně. Ani nepřízeň počasí, silný vítr a občasné přeháňky neodradilo rekordních 330 běžců od startu na Slezanském krose. Z toho počtu bylo více než 250 dětí! Běhalo se v areálu stadiónu převážně na travnatém povrchu a v hlavním závodě čekalo na muže 7 okruhů (6 km) a na ženy 4 okruhy (3,4 km). Nejlépe si vedl Tomáš Lichý z Třince, který vyhrál časem 20:31 minuty, před Michalem Stanovským z Vítkovice, který se však stal mistrem České republiky neslyšících. Slezanský závod byl totiž současně republikovým mistrovstvím takto handicapovaných běžců. Třetí doběhl Tomáš Wrobel z Polska v čase 20:56 min., který byl nejlepší mezi muži nad 35 let. Závod žen ovládla dvojice domácích sester Siebeltových - zvítězila Veronika před Kateřinou v časech 13:43 min, resp.13:46 min. Kompletní výsledky přiloženy Slezansky kros 2014 výsledky.pdf (275666)