Přes sněhovou nadílku dorazilo na Předvánoční běh přes 150 běžců

08.12.2013 16:30

Nedělní ráno přivítalo všechny sněhovou nadílkou. To však neodradilo více než 150 běžců od účasti na jubilejním 30.ročníku Předvánočního běhu. V areálu stadiónu závodily nejprve děti a naši si vedli výborně, když vyhráli v deseti kategoriích. Na nejmenší čekalo 220 m v čerstvém sněhu a tak o pády nebyla nouze. Mezi děvčátky zvítězila Ellen Burkovičová a mezi chlapci Martin Sztolarik. Další kategorie měla stejnou trať a zvítězili oba favorité Julie Hrčková a Jan Klimas. Předžáky ovládl Lukáš Vlk, mladší žactvo Eliška Kopcová a Jan Kváš, starší žactvo Petra Pavlásková a Jan Tesarčík v dorostenkách zvítězila Kateřina Siebeltová. Závod dospělých se běžel tradičně na kilometrovém okruhu ve Starém Městě, kde na ženy čekaly tři okruhy a na muže osm. Závod žen ovládla opět Petra Pavlásková za 12:32 min.před Kateřinou Siebeltovou 12:46 min. a Kateřinou Krtkovou 13:30 min.. Mezi ženami nad 35 let zvítězila Lucie Szotkowská z Mostů u Jablunkova v čase 12:56 min. Mezi muži si vedl nejlépe Marek Chrascina z Jablunkova za 28:44 min. Z našich se prosadil Pavel Michna, který zvítězil mezi muži nad 35 let v čase 30:57 minut. Pro nejlepší byly připraveny tradičně kolekce a pro všechny pal příjemné posezení i s vánočním cukrovím. Kompletní výsledky přiloženy predvanocni beh 2013 vysledky.xls (45 kB), Fotografie z dnešního sněhového závodu jsou zde http://atletikafm.rajce.idnes.cz/Predvanocni_beh_2013/