Předvánoční běh uzavřel běžeckou sezónu

07.12.2014 16:10

Nepříliš vlídné počasí přivítalo v nedělním dopoledni sto osmdesát běžců na 31.ročníku Předvánočního běhu. Poslední závod obou běžeckých cen uzavřel letošní běžeckou sezónu v našem regionu. Mládež měla svůj závod na asfaltovém okruhu v areálu stadiónu. Na nejmladší čekalo necelých dvě stě metrů a nejlepší byli Katka Ungrová a Ondřej Holubčík. Potom už se běhal okruh dlouhý zhruba 550 metrů s nepříjemným výběhem a potom seběhem. Další tři kategorie čekal okruh jedenkrát a z našich se na nejvyšší stupínek prosadila Barbora Ningerová mezi děvčaty 2007-08, Josef Hájovský u chlapců 2005-06, předžactvo ovládli Anna Cagašová a Thomas Hlavačka. Mladší žactvo už běželo okruhy dva a mezi chlapci zvítězil Patrik Lučan. Pro starší žactvo a dorost už byly připraveny okruhy tři a z vítězství se mohla radovat starší žačka Petra Pavlásková a dorostenec Sergej Tkach. Závod mužů a žen se běžel tradičně na kilometrovém asfaltovém okruhu ve Starém Městě. V závodě žen na tři kilometry dominovaly naše juniorky, tentokrát v pořadí Natálie Závorková v čase 11:20 min., za ní doběhla Veronika Siebeltová za 11:30 min. a třetí Kateřina Siebeltová 11:45 min.  Klára Maštalířová doběhla druhá mezi ženami nad 35 let. Závod mužů ovládl David Skoták z Palkovic, který zvládl osm kilometrů za 29:06 min. Z našich se prosadili u mužů do 34 let na 2.místo Daniel raška 30:22 min, a na 3.místo Sergej Tkach 31:20 min. Stejně tak třetí doběhl Martin Bušek u mužů nad 45 let za 32:05 min. Kompletní výsledky jsou přiloženy Předvánoční běh 2014 vysledky.xls (58 kB)