Mráz běžce neodradil, na Olešné se sešlo 140 závodníků

23.03.2013 16:00

Za slunečného, ale mrazivého počasí proběhl 8.ročník Běhu okolo Olešné. Ani zasněžený břeh přehrady příliš nepřipomínal blížící se Velikonoce, přesto se na startu sešlo 140 běžců od nejmenších dětí až po veterány. Naši se prosadili na stupně vítězů až zásluhou Sáry Novotné mezi děvčaty 2002-03, která doběhla na 3.místě. V mladším žactvu vybojovala Eliška Kopcová druhé místo, stejně jako Jan Kváš mezi žáky. Starší žákyně ovládla podle očekávání Helena Benčová, tšsně za ní doběhla na 2.místě Julie Rampírová, mezi chlapci předvedl výborný výkon Jan Tesarčík, který jasně zvítězil, na 3.místě doběhl Sergei Tkach. Dorostenky byly tradičně v naší režii, zvítězila Veronika Siebeltová, před svou sestrou Kateřinou a Natálií Závorkovou. Posledním z našich na stupních byl Daniel Raška mezi dorostenci na třetím místě. Na muže čekalo 6 okruhů, vyrazilo jich čtyřicet a vítězem se stal Tomáš Lichý z Třince v čase 21:33 min. Z našich zvítězil Josef Nejezchleba mezi muži nad 55 let. Ženy běžely okruhy tři a na trať se vydalo celkem 14 žen a vítězkou se stala Lucie Gruchalová z Bohumína časem 13:20 min. Na stupně vítězů se prosadily mezi ženami do 34 let na 2.místo Veronika Siebeltová a hned za ní doběhla Helena Benčová. Kompletní výsledky jsou přiloženy Beh okolo Olesne 2013 vysledky.xls (44,5 kB) Fotografie jsou na adrese http://atletikafm.rajce.idnes.cz/Beh_Okolo_Olesne_2013/