Naši mladí atleti reprezentovali v Polsku

01.10.2013 19:57

Početná skupina mladšího a staršího žactva startovala na mezinárodních atletických závodech ve městě Bielsko-Biala v Polsku. V konkurenci polských a slovenských závodníků si naši vedli velice dobře a vybojovali deset vítězství, deset druhých a sedm třetích míst. Závodům vůbec nepřálo počasí, velké chladno a sílný vítr dělal všem značné problémy. Nejlépe si vedly starší žákyně, když Helena Benčová zvítězila na 60 m v silném protivětru za solidních 8.57 s a na 800 m zvítězila naprosto jasně za 2:25.84 min. Soňa Lisníková vyhrála dálku výkonem 4.71 m a byla druhá ve výšce 1.50 m, Katka Krtková vyhrála 300 m v čase 45.08 s a byla druhá v dálce 4.50 m. Monika Čaganová brala stříbro v kouli výkonem 8.66 m, Petra Pavlásková si vylepšila osobní rekord na 800 m a v čase 2:27.92 minuty doběhla na druhém místě a třetí na 300 m doběhla Iveta Rašková 46.02 s. V mladších žákyních se nejvíce prosadila Adéla Lojkásková, která vyhrála dálku výkonem 4.38 m a byla druhá ve výšce velice dobrým výkonem 1.40 m. Dvě druhá místa vybojovala Eliška Kopcová na 600 m v čase 1:55.32 minuty a v míčku za 41.00 m. Na bronzový stupínek se prosadila ještě Denisa Pánková na 60 m a Anna Dokoupilová na 300 m. Ve starších žácích se dvakrát na nejvyšší stupínek prosadil Jan Tesarčík, který vyhrál 300 m za 39.29 s a 1000 m za 2:50.03 min. Třetí místo obsadil Radim Kičin na 60 m za 7.91 s a Lukáš Konkol ve výšce 1.50 m. Mezi mladšími žáky byl z našich nejlepší Tomáš Szymala, který vyhrál 300 m za 42.93 s a dálku výkonem 4.52 m. Vítězství si z Polska odváží také Ondřej Pětroš za výkon 1.35 m ve výšce a třetí místo přidal Patrik Lučan v míčku 47.00 m. Štafeta 4x 200 m starších i mladších žaček i starších žáků doběhla na 2.místě, mladší žáci se museli spokojit s místem třetím. Všem blahopřejeme a děkujeme za velice dobrou reprezentaci oddílu a města. Fotografie zde http://atletikafm.rajce.idnes.cz/Mezinarodni_zavody_Euroregion_2013/