Helena Benčová vítězí na Olympiádě mládeže

27.06.2013 22:03

V Uherské Hradišti proběhla VI.Olympiáda dětí a mládeže, na které Moravskoslezský kraj reprezentovali také  tři naši mladí atleti. Do soubojů vstoupila jako první Helena Benčová, která v úterý bez problémů postoupila z rozběhu z druhého místa časem 2:23.41 minuty do finále závodu na 800 m. A v něm si vedla přímo fantasticky, když v závěrečných dvou stech metrech nastoupila a nedala soupeřkám šanci. Výborným časem 2:15.98 minuty vybojovala jedinou atletickou zlatou medaili Moravskoslezské výpravy. Daleko více se očekávalo od jednoho z favoritů závodu na 1500 metrů Jana Tesarčíka. V úterý sice vyhrál jasně rozběh v čase 4:22.48 minuty, ale ve finále doběhl až na 10.místě v průměrném čase 4:28.98 minuty.  V běhu na 300 m startovala také naše děvčata a skončila v rozbězích. Iveta Rašková doběhla v rozběhu na 4.místě v čase 44.05 s a Helena Benčová na pátém místě za 43.23 s. Obě pak nastoupily ve štafetě 4x 60 m, která doběhla na 14.místě v čase 31.87 s. Heleně blahopřejeme k dalšímu velkému úspěchu. Fotografie naleznete zde http://atletikafm.rajce.idnes.cz/Olympiada_deti_a_mladeze_2013/