Šest medailí z Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu

16.03.2013 17:03

Téměř dvě stě dvacet běžců se sešlo na našem stadiónu na Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu, který proběhl v rámci 13.ročníku Slezanského krosu. A letošní počasí nachystalo všem nečekané překvapení a pořadatelům připravilo perné chvilky, když osm set metrů dlouhý okruh se schoval pod sněhovou pěřinu a v průběhu závodu několikrát velice hustě sněžilo. Ale nakonec se vše zvládlo a naši navíc z tohoto nečasu vydolovali 6 medailí. Tu nejvíce nečekanou vybojovala v mladších žákyních Jana Swierkošová, která po skvělém výkonu doběhla na druhé příčce a řekla si tak o nominaci na Mistrovství ČR. V mladších žácích pak Jan Kváš vybojoval po velkém souboji zlatou medaili a titul mistra Moravy. Ve starších žákyních ho napodobila Helena Benčová, která však vyhrála naprosto suverénně a s obrovským náskokem. To Jan Tesarčík sváděl celou trať obrovský souboj a o vítězství přišel až v posledních metrech, přesto výborné druhé místo a stříbrná medaile. Závod dorostenek ovládla Veronika Siebeltová, která přidala třetí zlatou medaili a sbírku ukončila ziskem v bronzu Katka Siebeltová. K závodu mužů a žen nastoupilo přes 40 mužů a 14 žen. Nejlépe si vedl Jakub Zemaník z Vítkovic, který zvládl 10 okruhů za 28:05 minut a mezi ženami Magda Hajzlerová z Vyškova, ta uběhla 5 okruhů v čase 18:33 min. Z našich se na stupně vítězů postavili Pavel Michna, který vyhrál kategorii mužů nad 35 let a Josef Nejezchleba, který zvítězil mezi muži nad 55 let. Mezi ženami do 34 let se na 3.místo prosadila Helena Benčová mladší a mezi ženami na 35 let byla opět na 3.místě Helena Benčová, ovšem tentokrát ta starší. Všem blahopřejeme. Výsledky jsou přeloženy Slezansky kros - MMaS v krose 2013 vysledky.xls (61,5 kB) Fotografie naleznete na adrese http://atletikafm.rajce.idnes.cz/Slezansky_kros_-_M_MaS_2013/