Z Bratislavy vezeme tři tituly a osm medailí

01.02.2014 23:10

Naši mladí atleti si vezou z bratislavské haly Elán, kde proběhlo v sobotu 1.února halové Mistrovství Moravy a Slezska, celkem 8 medailí, dva oddílové a řadu osobních rekordů. A vzhledem k tomu, že pro dost závodníků to byly první opravdu velké závody, posbírali také řadu zkušeností. Nejvíce se nám dařilo na trati 800 m. V dorostenkách zvítězila v pohodě běžící Helena Benčová za 2:21.62 minuty, před Ivetou Raškovou, která si vylepšila osobní rekord na 2:22.35 min. Sbírku zkompletovala bronzem Katka Krtková za 2:29.20 min. Také závod juniorek ovládla naše děvčata, když vyhrála Katka Siebeltová ve svém halovém maximu 2:19.70 min, před Verčou Siebeltovou za 2:21.25 min. Verča pak jasně ovládla závod na 1500 m, kde si s obrovským náskokem doběhla  pro zlato v čase 5:03.30 min. Stříbro přidala mezi dorostenkami Helena Benčová na 400 m v novém oddílovém rekordu 60.81 s a bronz v juniorkách na stejné trati Katka Siebeltová za 61.37 s. Ta ještě zvládla vylepšit halový oddílový rekord na 200 m na 28.22 s, což stačilo na 7.místo. Jaké byly další umístění a výkony našich? Kromě medailí na 800 m doběhla Iveta Rašková na 6.místě na 400 m za 62.36 s a Katka Krtková na 10.místě za 64.11 s. Dorostenka Soňa Lisníková skončila na 4.místě v trojskoku výkonem 9.57 m a 7.místo jí patří v dálce za 4.71. Na 1500 m žaček doběhla na 5.místě Julie Rampírová 5:18.69 min, a na 9.místě ve svém prvním závodě Tereza Kotásková za 5:51.58 min. Při své premiéře v hale doběhla Eliška Kopcová na 800 m na 11.místě za 2:39.93 min a stejné místo patři juniorovi Danielu Raškovi na 3000 m za 10:02.80 min. Do výčtu nám schází ještě závody na 300 m, kde se naše žačky seřadily od 9. do 12.místa - 9.Katka Šprochová 47.68 s, 10. Tereza Bencová 47.77 s, 11. Eliška Kopcová 48.67 s, 12. Adéla Lojkásková 48.83 s. V závodě na 150 m byla Katka Šprochová v čase 21.49 s na 8.místě, hned za ní Tereza Bencová 21.51 s a na 12.místě skončila Adéla Lojkásková 21.87 s. Tomáš Szymala si dvakrát vylepšil osobní rekord - nejprve na 300 m, které zaběhl za 41.83 s a skončil na 10.místě a potom na 150 m, které zvládl za 19.50 s a bylo z toho 14.místo. Takže jediným negativem vydařené soboty bylo zranění Jana Tesarčíka, kterého v posledním kole závodu na 1500 m při závěrečném finiši poslal soupeř k zemi a odneslo to koleno pravé nohy. Honza si v tu dobu již běžel pro zlatou medaili, ovšem nedoběhl :-( Snad se stihne dát do mistrovství republiky do pořádku. Všem našim blahopřejeme. Fotografie najdete na adrese   http://atletikafm.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_Moravy_a_Slezska_hala_2014/