Skvělé výkony staršího žactva na Mistrovství Moravy

09.06.2013 18:05

Za krásného, slunečného počasí proběhlo na "super" zrekonstruovaném stadiónu ve Vítkovicích Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva. A sluníčko se smálo také na naše atlety, kteří vybojovali tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Navíc se hned dvojice našich dostala na čelo letošních českých tabulek a osobní rekordy padaly jak na běžícím páse. Jan Tesarčík v závodě na 1500 m překážek drtivým finišem na posledních tři sta metrech smetl své velice kvalitní soupeře a vyhrál v nejlepším letošním čase 4:47.44 minuty. Stejně suverénně si počínala Helena Benčová v závodě na 800 m, který vyhrála také v nejlepším letošním čase 2:18.88 minuty. Třetí titul mistra Moravy a Slezka přidala v chůzi na 3000 m Monika Čaganová za 21:03.92 minuty. Dařilo se i běžcům na 1500 m, kteří přidali dvě medaile a tři "osobáky". Mezi chlapci vybojoval stříbro Sergiy Tkach časem 4:44.23 minuty a mezi děvčaty přidala bronzovou medaili Petra Pavlásková výrazným zlepšením osobáku na 5:00.63 minuty. Šestým místem ji doplnila Julie Rampírová za 5:13.87 min. Poslední medaili a to stříbrnou přidala štafeta děvčat na 4x 300 m, která ve složení Helena Benčová, Kateřina Krtková, Iveta Rašková a Tereza Bencová vytvořila časem 2:57.92 minuty nový oddílový rekord. Do finálové osmičky se probojovala ještě pátým místem Kateřina Krtková v běhu na 800 m za čas 2:27.31 minuty, Soňa Lisníková sedmým místem v dálce za výkon 4.89 m a Iveta Rašková na 300 m za 43.86 s osmým místem. Všem našim blahopřejeme.