Mezinárodní utkání žactva v atletice "Euroregion Beskydy"

24.09.2014 20:06

Na našem stadiónu proběhlo mezinárodní atletické utkání žactva "Euroregion Beskydy". Utkalo se mladší a starší žactvo Polska, Slovenska a Česka na tratích 60 m, 300 m, 800 m, v dálce, výšce, starší ve vrhu koulí, mladší v hodu míčkem a na závěr se běžely štafety 4x 300 m. Za každou zemi nastoupili v každé disciplíně dva závodníci v každé kategorii a podle umístění získávali body pro svůj tým. Vítěz disciplíny 7 bodů, druhý 5 .. šestý 1 bod. Do konečného hodnocení se započítávali výsledky všech čtyř kategorií. A teď k výsledkům. Naše děvčata jasně zvítězila, mladší holky dokonce drtivě, ale přesto to po výpadcích hlavně starších chlapců, na celkové vítězství nestačilo. Celkovými vítězi se stali Poláci ziskem 231 bodů, naši vybojovali 206 bodů a Slováci 176 bodů. V jednotlivých disciplínách jsme získali 11 zlatých, 9 stříbrých a 5 bronzových medailí. Mladší žákyně vyhráli všech sedm disciplín - Adéla Lojkásková 300 m a výšku, Eliška Kopcová 800 m a dálku, Daniela Jurečková 60 m, Radka Eltnerová míček a štafeta 4x 300 m ve složení Jurečková, Dokoupilová, Lojkásková, Kopcová vytvořila navíc oddílový rekord 3:11.08 min. Starší žákyně vyhrály zásluhou Petry Pavláskové 800 m, díky Julii Rampírové kouli a poslední triumf přidala štafeta 4x 300 m ve složení Šprochová, Bencová, Rampírová, Pavlásková. Z chlapců slavil vítěztví pouze Pavel Fuciman v hodu míčkem. Mezi mladšími děvčaty vybojovala dvě stříbra Anna Dokoupilová na 60 m a 300 m, stříbro a bronz Taťána Barvíková ve výšce a míčku. Ve starších brala stříbro Julie Rampírová na 300 m, Kateřina Šprochová na 60 m, dva bronzy získaly výškařky Petra Pavlásková a Martina Biolková. V mladších žácich přidal ke zlatu z míčku Pavel Fuciman stříbro ve výšce, další stříbrné medaile vybojovali Patrik Lučan v míčku, Adam Dokoupil na 300 m a štafeta 4x 300 m Dokoupil, Dorotík, Fuciman, Stankov, přičemž posledně jmenovaný přidal bronz na 800 m. Jedinou medaili starších žáků a to bronzovou,  získal v běhu na 300 m Tomáš Szymala. Všem našim blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.