Medailové zisky v roce 2017

31.12.2017 08:46

Druhou zastávkou v hodnocení roku 2017 budou naše medialové úspěchy na šampionátech, ať již republikových, nebo moravských. I v této oblasti se rok 2017 zařadil mezi ty nejlepší v historii. Na mistrovstvích České republiky vybojovali naši atleti devatenáct medailí a dalších dvacet čtyři finálových umístění. Celkem se o to zasloužilo osmnáct atletů, z toho jedenáct získalo minimálně jednu medaili. Titulem mistryně ČR se může v chlubit Veronika Siebeltová, která ovládla závod žen do 22 let na 3000 m překážek, navic na této trati přidala první "dospěláckou" medaili a to bronzovou. Skvělý rok zažila Iveta Rašková. Ta vybojovala dva tituly mezi juniorkami v hale i venku, na osmistovku přidala stříbro mezi ženami do 22 let a stříbro rovněž v juniorkách na 10000 m. Tereza Kotásková ovládla závod dorostenek na 5000 m chůze a v hale přidala na 3000 m chůze stříbro.  V žákyních "řádila" Anna Cagašová. Je mistryní České republiky mezi mladšími žákyněmi v pětiboji a bronzová v přespolním běhu. Prosadila se však i mezi staršími děvčaty, když nejprve v hale doběhla druhá na 300 m a na dráze potom na stejné trati vybojovala titul. Navíc společně s Danielou Jurečkovou, Klárou Ningerovou a Annou Zemaníkovou vybojovaly pro oddíl nečekaně po šedesáti letech titul ve štafetě a to na 4x300 m. Mezi medailisty z mistrovství ČR se žařadila v hale stříbrná dorostenka ve výšce Adéla Lojkásková, v žákních hned dvakrát Anna Zemaníková na 1500 m a to venku i v hale, na 800 m staší žák Thomas Hlavačka. V hale se prosadily na bronzový stupínek v chůzi na 3000 m žákyně Amálie Mynářová a juniorka Monika Čaganová. Výčet medailistů na Mistrovstvívh Moravy a Slezska by byl velice dlouhý, protože naši vybojovali 15 zlatých, 7 stříbrných a 17 bronzových medailí. Takže rok 2017 byl v zisku medaili pro náš oddíl opravdu velice úrodný :-)