Jablunkov se topil v dešti

12.05.2013 19:37

Velice nepříznivé počasí provázelo další závod obou běžeckých cen v Jablunkově, chladno a vytrvalý déšť po celý závod od nejmenších dětí až po dospělé. Přesto si naši vedli opět velice dobře, když vybojovali sedm vítězství, šest druhých a dvě třetí místa. Mezi benjamínky zvítězil Jan Klimas před Pavlem Bizoněm a mezi děvčaty byla Elen Burkovičová druhá. V přípravce se prosadila pouze Žaneta Juříčná na třetí místo. Mladší žákyně ovládla Eliška Kopcová, druhá doběhla Jana Swierkošová, stejně jako Tomáš Szymala mezi chlapci. Starší žactvo je naší elitní kategorií, což se potvrdilo i v Jablunkově. Vyhrála s velkým náskokem Helena Benčová před Petrou Pavláskovou, závod chlapců ovládl stejně suverénně Jan Tesarčík. Dorostenky vyhrála Gabča Szotkowská, mezi kluky vybojoval Dan Raška druhé místo. Na ženy čekaly 4 km a s přehledem zvítězila Katka Siebeltová, Helena Benčová st. doběhla na třetím místě mezi ženami nad 35 let. Muži běželi 7,2 km a Josef nejezchleba zvítězil mezi muži nad 55 let. Všem našim blahopřejeme.