Hornická desítka v elitní společnosti !

04.12.2014 19:34

Hornická desítka byla počtvrté v řadě zařazena do elitní desítky silničních běhů v České republice a potvrdila pověst největšího běhu na Moravě! Před ní totiž skončily pouze tři pražské běhy a pardubický půlmaratón. Dnes proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení TOP 10, kterého se zúčastnil předseda svazu Libor Varhaník a ambasadorka projektu Jarmila Kratochvílová, mistryně světa a světová rekordmanka na 800 m. Přítomni byli rovněž členové Zlatého klubu českých vytrvalců, který sdružuje nejlepší české běžce historie. Zlatou plaketu Českého atletického svazu předal zástupci našeho oddílu Josefu Nejezchlebovi, místopředseda ČAS Oldřich Zvolánek a Robert Štefko, jeden z nejlepších běžců historie, muž s osobním rekordem na maratón 2:09.53 hod. Zlatá plaketa je oceněním jednak práce desítek obětavých organizátorů a jednak oceněním všech, kteří se první listopadovou sobotu postavili na start.