Frýdecko-místecký běžecký pohár hlásí - dobojováno

07.12.2014 19:21

Posledním závodem - Předvánočním během, se uzavřel 33.ročník Frýdecko-místeckého běžeckého poháru. Celoroční soutěž se skládá z devatenácti závodů našeho regionu a v letošním roce zaznamenala velký nárůst startujících, hlavně mezi ženami. V zařazených závodech se postavilo na start celkem 2042 běžců. Bodovat se ve čtyřech věkových kategoriích podařilo 299 mužům a ve dvou kategoriích 148 ženám. A právě v kategorii žen do 34 let byl až do posledního závodu souboj o vítězství. Nakonec se díky výhře v posledním závodě raduje z celkového prvenství Natálie Závorková, která o jediný bod porazila loňskou vítězku Veroniku Siebeltovou. Třetí skončila Kateřina Siebeltová. U žen nad 35 let již na pořadí nemohl poslední závod nic změnit - zvítězila Ludnila Trávníčková, před Helenou Czeczotkovou a Klárou Maštalířovou. Také u mužů již Předvánoční běh na pořadí na čelních pozicích nic nezměnil. U mužů do 34 let zvítězil Daniel Raška, před Tomášem Blablou a Janem Šrubařem. Muže nad 35 let ovládl Michael Václavík, před Radimem Liptákem a Tomášem Ernstem. U mužů nad 45 let si nejlépe vedl Vladan Šindelek, druhý skončil Rostislav Trávníček a třetí Martin Bušek. V nejstarší kategorii mužů nad 55 let se stal vítězem Vladislav Martynek, před Romanem Slowioczkem a Bronislavem Walkem. Nejlepším blahopřejeme a budeme se těšit na účast ve 34.ročníku v roce 2015. Výsledky jsou přiloženy  FM běžecký pohár 2014 výsledky.xls (80384)