Družstvo dorostenek osmé v České republice

26.09.2012 20:02

Družstvo dorostenek se probojovalo do finále Mistrovství ČR mezi nejlepší družstva a v konečném hodnocení letošního roku jim patří osmé místo v České republice. Na stadiónu v Jablonci nad Nisou děvčata předvedla bojovné výkony, které vedly k překonání jednoho oddílového a devíti osobních rekordů. Jako vždy byly naší oporou běžecké disciplíny. Skvěle si naše holky vedly v běhu na 800 metrů, kde zvítězila v dramatickém finiši Kateřina Siebeltová za 2:22.95 minuty, před Helenou Benčovou 2:23.09 minuty a dorosteneckou mistryní ČR na této trati Mejstřikovou z Jablonce n.N. Bodovala ještě desátým místem Soňa LIsníková. Na poloviční trati vybojovala 3.místo Helena Benčová v osobním rekordu 59.83 s a na 5.místě finišovala Veronika Siebeltová za 60.52 s. Veronika přidala 3.místo na 1500 m za 5:04.78 min, zde doběhla pátá Kateřina Krtková v čase 5:16.60 minuty. Na dvojnásobné trati, tedy 3000 m, bodovala Iveta Rašková v osobáku 12:52.89 minuty. V závodě na 300 m překážek si opět výborně vedla dvojčata Siebeltovy. Veronika vybojovala 4.místo a časem 46.35 s vylepšila oddílový rekord, Kateřina vyhrála druhý rozběh v osobním rekordu 47.18 s a skončila sedmá. Na 1500 m překážek měla premiéru Eva Pišteková a vybojovala 7.místo v čase 6:32.78 minut. V chůzi na 3000 m se prosadila Monika Čaganová na sedmé místo časem 20:10.21 minuty a stejná příčka jí patřila i v hodu kladivem, kde si vylepšila osobní rekord na 27.32 m. V této disciplíně bodovala i Veronika Nováková za 23.76 m. Poslední body přidala do našeho zisku 81 bodů štafeta 4x 400 m ve složení Benčová, Rašková, Pišteková, Krtková, která časem 4:18.92 minuty vybojovala 4.místo. Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za bojovné výkony a vzornou reprezentaci oddílu. Fotografie na adrese: http://atletikafm.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_druzstev_dorostenky_2012/