Deset medailí běžců ze Slovenska

28.04.2013 19:57

Při zpáteční cestě ze soustředění z Vysokých Tater se mladí atleti zastavili v Liptovském Mikuláši, kde se konal 33.ročník Běhu osvobození Bodic. Jak už je zvykem, vedli si naši běžci přímo skvěle, když v konkurenci dvou stovek běžců vybojovali 6 vítězství, 2 druhá a 2 třetí místa. První medaili a to bronzovou získala za 3.místo v kategorii nejmladších děvčat na trati 800 m Denisa Pánková, ale potom už naši vládli. V mladších žákyních na stejné trati zvítězila jasně Jana Swierkošová, mezi žáky na kilometrovém okruhu pak Jan Kváš. Starší žákyně nepustily na stupně vítězů nikoho, zvítězila Helena Benčová před Katkou Krtkovou a Petrou Pavláskovou. Závod dorostenek na 4 km ovládla Veronika Siebeltová, před svou sestrou Kateřinou, když obě jasně porazily všechny ženy. Na dorostence čakaly rovněž 4 km a z vítězství se radoval Daniel Raška. Veleúspěšné vystoupení našich završil trenér Josef Nejezchleba, který v závodě dlouhém 8 km zvítězil mezi muži nad 50 let. Všem našim blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci. Fotografie najdete na adrese http://atletikafm.rajce.idnes.cz/Beh_osvobozeni_Bodic_2013/